Tag: bien

Në pushime pa burrin, Adelina Tahiri nuk përmbahet me provokime

15/06/2021

Pushimet e Adelina Tahirit përmenden nga të gjithë. Jeta e saj luksoze dhe veshjet firmato bien në sy tek të gjithë. Ka ditë që ka ... Read More

Konsiderohet nusja më e veçantë në Kosovë – kush është Monda?

14/05/2021

Njerëzit që janë ndryshe, përherë janë të veçantë, unik dhe bien në sy. E tillë është edhe Monda, kosovarja që u bë pjesë e mediave ... Read More

Bekuar qoftë shoqja që më mësoi këtë recetë: Më shpëtoi…

22/10/2020

Kur shohim se floket na bien ne toke te gjithe te gjithe stresohemi. Renia e 50-100 fijeve floku ne dite eshte normale. Por mund të ... Read More

Receta e vetme që parandalon rënien e flokëve

30/06/2020

Të të bien flokët është diçka normale që prek çdokënd në faza të caktuara të jetës. Regjimi ushqimor i varfër, përdorimi i produkteve të pakontrolluara ... Read More

Kur është koha e duhur për të ngrënë darkën?

09/06/2020

Dietat me ushqime të zgjedhura dhe të ngrënit me orar kanë dhënë rezultat tek ata që duan të bien nga pesha. Gabimi që bëni më ... Read More

Më e mirë se pilula e gjumit: Çaji me banane e kanellë për gjumë të thellë

11/11/2019

Të gjithë njerëzit herë pas here kanë vështirësi të bien në gjumë dhe stili modern i jetesës ndikon në këtë.Kompjuterët, telefonat dhe pajisjet tjera elektronike ... Read More

Çfarë kuptimi kanë lulet për ditën e të dashuruarve?

14/02/2019

Mendoni për ditën e të dashuruarve dhe të parat që ju bien në mend janë zemrat lulet dhe çokollatat. Dikush shprehet për dashurinë, e dikush ... Read More

Rruga Klinë-Pejë e qarkullueshme, thonë zyrtarët nga ministria e Infrastrukturës

10/01/2019

Reshjet e shumta të borës, të cilat po vazhdojnë të bien edhe sot kanë shkaktuar probleme në qarkullim. Qytetarët i kanë thënë Telegrafit se rruga ... Read More

Bora mbulon rrugët e Gjakovës, qytetarët rrezikohen nga veturat (Foto)

10/01/2019

Reshjet e borës të cilët kanë filluar të bien që dy ditë radhazi pa ndërprerë, kanë krijuar vështirësi në qarkullim. Në shumicën e komunave të ... Read More

Meta nuk i dekreton ministrat kosovarë të zgjedhur nga Rama

05/01/2019

Dy janë elementët që bien në sy në vendimin e Kreut të Shtetit. Fakti që nga 8 ministra që largohen ai ka firmosur shkarkimin e ... Read More

Doktor i vetes

05/01/2019

Faqe të kuqe, thonjtë në formë govate apo flokë që bien: edhe sinjale të vogla të trupit tregojnë se si është shëndeti. Diagnostika moderne nga ... Read More