Tag: Bashkimit

Çka do të ndodhë nëse Omicron do të jetë rezistent ndaj vaksinave?

30/11/2021

Shefi i agjencisë mjekësore të Bashkimit Evropian (EMA) tha të martën se gjithçka është gati për t’u marrë me variantin e ri Omicron dhe se ... Read More

Debat i ashpër midis Bashkimit dhe Ritvanës: Ta fus shishe kokës, nuk të llogaris fare

16/11/2021

Mbrwmjen e djeshme ka pasur debate tw forta nw Për’puthen mes Ritvanws dhe Bashkimit. Ritvana është prekur nga fakti që Bashkimi ka kërkuar eliminimin e ... Read More

Milan në festë, po e transferon yllin e Real Madridit

31/10/2021

Disa raporte nga Spanja kanë sugjeruar se Isco është afër bashkimit me AC Milan, por këto thashetheme janë të paqarta. Sipas Calciomercato drejtuesit mbeten ambicioz ... Read More

E thonë shkencëtarët e BE-së:Sivjet ishte vera më e nxehtë në histori të Evropës

07/09/2021

Shkencëtarët e Bashkimit Evropian thanë të martën se Evropa këtë vit e përjetoi verën më të nxehtë që është regjistruar ndonjëherë, ndonëse me temperaturë pak ... Read More

Sulmuesi anësor i Milanit transferohet në Rusi

03/09/2021

Sulmuesi i Milanit, Samu Castillejo po i afrohet bashkimit me skuadrën ruse CSKA Moskë në një marrëveshje huazimi. Sipas Maxim Fridman të Eurostavka shkruan në ... Read More

Thaçi, nga Hasi i Shqipërisë: Do të jetojmë në një shtet të përbashkët

25/05/2019

Mundësinë e bashkimit të Luginës me Republikën e Kosovës, presidenti i vendit, Hashim Thaçi e ka përmendur edhe para qytetarëve të Hasit, derisa pranoi dekoratën ... Read More

Apostolova viziton qendrat e votimit në veri: Shpresoj që ata të cilët zgjedhen nuk do të japin dorëheqje

19/05/2019

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalya Apostolova, po qëndron në veri të Mitrovicës, ku po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të ... Read More

Apostolova bën thirrje për zgjedhje transparente në komunat veriore të Kosovës

17/05/2019

Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë Natalya Apostolova ka lëshuar sot një deklaratë për media në lidhje me zgjedhjet në katër komunat në ... Read More

Isufi: Ideja e ndryshimit të kufijve çon në luftë, Mogherinit i ka rënë vlera

08/05/2019

Nënkryetari i AAK-së, Ahmet Isufi, ka thënë se vlera e përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka rënë. Duke folur të mërkurën në ... Read More

Haxhiu thotë se punëtorëve iu ka humbur shpresa edhe te protesta, prandaj festojnë për 1 Maj

01/05/2019

Kryetar i Këshillit organizativ të protestës së Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës, Abedin Haxhiu, ka thënë se punëtorët kosovarë edhe këtë herë zgjodhën ... Read More

KB Prishtina e fiton lehtësisht sfidën e parë kundër KB Bashkimit

23/04/2019

KB Prishtina ka shënuar fitore të lehtë ndaj KB Bashkimit në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Play Offit në basketbollin e Kosovës. Kryeqytetasit kanë arritur ... Read More

BE-ja përshëndet lidhjen e fortë të Ukrainës me demokracinë pas fitores së Zelensky

22/04/2019

Alsat 2019-04-22T11:19:53+02:00 Liderët kryesorë të Bashkimit Europian uruan sot komedianin, Volodymyr Zelensky pas fitores së tij në presidencialet në Ukrainë, pasi vlerësuan se procesi zgjedhor ... Read More