Tag: amerikane

Nuk donte t’i kënaqte të tjerët, gruaja amerikane martohet me veten

01/03/2021

Një grua amerikane ka vendosur që të martohet me veten pas ndarjes nga i dashuri. Ajo e planifikoi me përpikëri ditën e saj të madhe ... Read More

Djali i miliarderit dhe supermodeles humb jetën nga mbidoza e drogës

20/01/2021

Djali i supermodeles amerikane, Stephanie Seymour dhe biznesmenit miliarder, Peter Brant është ndarë nga jeta në moshën 24-vjeçare. Mediat e huaja raportojnë se Harry Brant ... Read More

Vdes aktorja e njohur në moshën 59 vjeçare

24/12/2020

Vdes aktorja e njohur amerikane. Ylli i “Broadway”, Rebecca Luker, ka vdekur në moshën 59 vjeçare. Agjentja e saj, Sarah Foster, konfirmoi lajmin për New ... Read More

Ellen DeGeneres thyen rregullat anti-Covid, kapet mat pa maskë pak ditë pasi u infektua nga COVID-19

22/12/2020

Moderatorja amerikane Ellen Degeneres u konfirmua pozitive me Covid-19. Ellen u shpreh se në përgjithësi ndihej mirë, por ka dhimbje shpine të tmerrshme. Mirëpo, së ... Read More

Moderatorja e njohur infektohet me koronavirus

10/12/2020

Moderatorja e famshme amerikane Ellen DeGeneres infektohet me koronavirus. Moderatorja e famshme amerikane, Ellen DeGeneres njoftoi se ka rezultuar pozitive për Covid-19. Përmes një postimi ... Read More

Zbulohet “melhemi” që e shëron koronavirusin

05/12/2020

Shkencëtarët amerikanë: Molnupiraviri bllokon virusin brenda 24 orëve! Një tjetër ilaç antiviral që përdoret për gripin, duket se arrin të bllokojë plotësisht transmetimin e Sars ... Read More

E dhimbshme, këngëtarja e njohur i lind foshnja e vdekur

26/11/2020

Këngëtarja amerikane, Christina Perri, ka humbur foshnjën, e cila fatkeqësisht kishte lindur e vdekur. Artistja e “Jar of Hearts” kishte qëndruar disa javë në spital ... Read More

 “Vendosni atë maskë të mallkuar”, aktorja tregon pasojat e infektimit me COVID-19

11/08/2020

Aktorja amerikane Alyssa Milano e cila rezultoi pozitive me COVID-19 ka treguar me anë të një video në rrjetet sociale se pas shërimit nga virusi ... Read More

Kombinimi fatal: Covid dhe grip në të njëjtën kohë

24/06/2020

Ekspertët kryesorë të qeverisë amerikane kanë paralajmëruar Kongresin për ngarkesën e jashtëzakonshme me të cilën mund të përballen spitalet në vjeshtë dhe dimër ndërsa rastet ... Read More

‘Po bëhet më ngjitës’/ Covid-19 ka pësuar 198 mutacione

22/05/2020

Koronavirusi po bëhet më ngjitës. Paralajmërimi vjen nga një grup shkencëtarësh amerikanë dhe britanikë, të cilët nga studimet e tyre kanë konstatuar mbi 198 mutacione ... Read More

Dermatologët amerikanë: Koronavirusi, shenjat që mund të japë në lëkurë

27/04/2020

Dermatologë të ndryshëm amerikanë kanë shprehur shqetësim për gjasat që prania e COVID-19 në organizëm të manifestohet edhe në lëkurë nëpërmjet acarimeve, njollave apo puçrave. ... Read More

Pornostarja bëhet milionere pas situatës me Koronavirus: Njerëzit janë në shtëpi, kërkojnë zbavitje

22/03/2020

Aktorja amerikane e filmave për të rritur ka parë një rritje të të ardhurave teksa audiencat kërkojë largime të vëmendjes gjatë karantinës së koronavirusi, 43-vjeçarja, ... Read More