Siljanovska: Beteja sapo ka filluar

Siljanovska: Beteja sapo ka filluar

Kandidatja për president nga radhët e VMRO-DPMNE-së Gordana Siljaniovska-Davkova në konferencën për shtyp nga selia e partisë falemneroi VMRO-në dhe koalicionit për mbështetjen dhe besimin. Siljanovska tha se beteja sapo ka filluar, ajo theksoi se nëse mblidhen edhe votat e kandidatit shqiptar Blerim Reka  do të shihet se kundër kandidati Stevo Pendarovski i cili është përkrahur nga qeveria, ka pësuar humbje të thellë në dallim prej 70.00 votave.

Loading…

TAGS