Moti me vranësira të ndryshueshme, nëpër lugina me mjegull

Moti me vranësira të ndryshueshme, nëpër lugina me mjegull

Moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme, me mjegull në orët e mëngjesit, kryesisht nëpër lugina. Do të fryj erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jug-lindor, posaçërisht përgjatë Vardarit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 6 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 8 deri në 13 gradë, shkruan Alsat.

– Advertisements –

Në Shkup dhe rrethinë, moti do të jetë me vranësira dhe mjegull gjatë mëngjesit. Gjatë ditës do të fryjë erë nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 13 gradë Celsiusë./Alsat.mk