Moti me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri në 27 gradë

Moti me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri në 27 gradë

Moti do të jetë me diell dhe me me vranësira mesatare. Në rajonet perëndimore do të ketë kushte për shi afatshkurtër lokal dhe do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar nga drejtimi perëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 12 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 18 deri në 27 gradë.

– Advertisements –

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm. Temperatura minimale do të ulet në 8 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 25 gradë Celsiusë.