Category: Shëndetësi

Në Kosovë çdo i dyti e përdorë për dhimbje koke, OKI mund të shkaktojë sulm në zemër

14/10/2021

“OKI” vazhdon të jetë njëri prej barnave që po përdorët në vazhdimësi nga kosovarët kundër dhimbjeve të kokës. Në fakt Shqipëria vitin e kaluar kishte ... Read More

Shyhrete Behluli paraqitet si kullerkë

13/10/2021

Engjëllusha Salihu postoi nëj video bashkë me nënën e saj këngëtaren e njohur Shyhrte Behlulin. Të dyja ishin rregulluar mjaft bukur derisa Shyhretja mori vëmendje ... Read More

Mësoni kohën e saktë se kur duhet të flini, për t’u zgjuar energjikë në mëngjes

12/09/2021

Një gjumë i mirë i natës është i rëndësishëm dhe nëse doni të përfitoni sa më shumë nga rituali juaj i gjumit, atëherë është e ... Read More

Vaksina Pfizer së shpejti mund të përdoret tek fëmijët 5-11 vjeç

10/09/2021

Pfizer dhe BioNTech së shpejti pritet të kërkojnë aprovimin që vaksina e tyre anti-COVID të përdoret tek fëmijët e moshave 5-11 vjet. Özlem Türeci, mjeke ... Read More

Gjashtë problemet shëndetsore të cilat mund t’i kuroj lëngu i limonit

18/08/2021

Një gotë ujë të nxehtë me limon në mëngjes duket se është i dobishëm për shëndetin tonë në shumë mënyra. Ai dëbon toksinat nga trupi ... Read More

Tetë pijet që shkaktojnë fryrje barku dhe pse duhet shmangur

16/08/2021

“Pse jam kaq i fryrë?” Këtë pyetje e kemi bërë të gjithë të paktën njëherë në jetë, kur jemi ndjerë sikur barku ynë do të ... Read More

Më në fund ilaçi kundër kancerit

10/08/2021

Kanceri i pankreasit është një nga llojet më vd.ekjeprurëse të kancerit, duke prekur miliona njerëz në të gjithë botën. Raportet sugjerojnë se vetëm rreth 10% ... Read More

Disa mënyra për zbradhjen e dhëmbëve

31/07/2021

Dhëmbët e bardhë janë një tipar tërheqës në shoqëri dhe sigurisht kujdesi ndaj tyre gjithmonë është i madh. Mënyra më e lehtë për ti mbajtur ... Read More

Si ndikon në organizëm konsumimi i ushqimit në mbrëmje?

29/07/2021

Vaktet në kohën e duhur e bëjnë më të lehtë tretjen e ushqimit, përshpejtojnë metabolizmin tuaj, por gjithashtu ju ndihmojnë të humbni peshë. Një mëngjes ... Read More

Çfarë fshihet pas shalqirit dhe cilat janë disa nga përparësitë e tij?

19/07/2021

Pavarësisht nëse ata po shërbejnë si meze për bashkim familjar, shalqinjtë dhe argëtimi thjesht duket se shkojnë së bashku. Por sa përfitime mund të sjellë ... Read More

Mësoni tri metoda natyrale për tensionin e lartë

04/07/2021

Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Nëse nuk trajtohet siç duhet, hipertensioni mund të transformohet në një problem mjaft ... Read More

Sekretet e bukurisë me hudhër që do t’ju befasojnë

28/06/2021

Hudhër, për ata që e duan gatim, kjo është me të vërtetë e bukur, dhe i jep receta me gjallëri e nevojshme dhe shije. A ... Read More