Kapet në Kakavijë shqiptari i shumëkërkuar, në kërkim për trafik droge në Itali

Kapet në Kakavijë shqiptari i shumëkërkuar, në kërkim për trafik droge në Itali

Policia greke ka arrestuar në Kakavijë një shqiptar të shumëkërkuar, i cili po tentonte që të hynte në shtetin helen.Shqiptari po tentonte te hynte ne Greqi, pasi kishte kaluar doganën shqiptare.

Nga verifikimi në sistem, ai rezulton i kërkuar nga policia italiane për trafikimin të një sasie te madhe droge, për të cilën është dënuar me 2 vjet heqje lirie dhe 5000 euro gjobë.