Dy të vdekur nga coronavirusi dhe 14 raste pozitive në 24 orët e fundit në Kosovë

Dy të vdekur nga coronavirusi dhe 14 raste pozitive në 24 orët e fundit në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 1.764 testime, 14 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, ndërkaq në total numri i rasteve aktive është 171.


MSH njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 2 raste të vdekjes.

“Sot janë shëruar 6 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.280”, thuhet në njoftim.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.439 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 149.121 doza të vaksinës.

Deri më sot 25.158 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.