Dy adoleshent kapen me thika në Shkup

Dy adoleshent kapen me thika në Shkup

Me 02.05.2021 në ora 00.05 nga zyrtarët policor nga SPB Shkup në regjionin Qendër është kryer kontroll te F.I.(26) dhe një 16 vjecar, dytë nga Shkupi tek të cilët janë gjetur thika, transmeton Almakos.

Ata janë arrestuar për shkak të dyshimeve për kryerjen e veprës penale nga Ligji për armë. Pas dokumentimit të rastit kundër tyre do të ngritet padi adekuate penale./Almakos/