Covid-19 në Kosovë, shënohen 16 të infektuar dhe një viktimë në 24 orët e fundit

Covid-19 në Kosovë, shënohen 16 të infektuar dhe një viktimë në 24 orët e fundit

Autoritetet shëndetësore në Kosovë konfirmuan  1 humbje jete nga Covid në 24 orët e fundit.  Ndërsa bëhet me dije se janë shënuar  16 raste të reja, 7 mëë shumë se dje.


Më shumë të infektuar pati Gjilani 8, ndjekur nga Mitrovica 2 dhe Prishtina me Fushë-Kosovën nga 1.Po ashtu 18 pacientë e kanë fituar betejën me virusin së fundmi.