Author: almakos

Ambasadorja Kim: Erdha në PD sapo u ktheva nga Uashingtoni, çfarë bisedova me shefat e mi në DASH dhe Shtëpinë e Bardhë

24/09/2021

Pas përfundimit të takimit me kryetarin e PD-së, Lulzim Basha, ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim u ndal në një prononcim për mediat. Ajo theksoi se ... Read More

Volsman: Duhet të arrihet marrëveshje për Rregulloren e Kuvendit

24/09/2021

Kuvendi luan rol të rëndësishëm në demokracinë e vendit, por edhe pas 30 viteve pavarësi ende duhet shumë punë që Kuvendi të mund të sjellë ... Read More

Situata e Covid-19/ Mjeku Besnik Jakaj: Qeveria po përdor pandeminë për propagandë, asnjë paketë për t’iu ardhur në ndihmë qytetarëve

24/09/2021

Anëtari i kryesisë së LSI-së Tiranë, Besnik Jakaj ka akuzuar qeverinë  se po përdor pandeminë vetëm për propagandë dhe për interesat e saj. Me një ... Read More

Këto janë pesë vendet ku ka gjasa më shumë të infektoheni me koronavirus

24/09/2021

Pesë vendet ku ka gjasa më shumë të infektoheni me koronavirus. Koronavirusi po vazhdon të përhapet me shpejtësi në të gjitha vendet e botës. Dr ... Read More

Oferta e ‘çmendet’ e Chelseas për Juventusin

24/09/2021

Oferta prej 100 milionë eurove ka arritur: Juventus mbetet pa yllin e skuadrës. Oferta faraonike ka arritur, ylli i Juventusit largohet nga Zonja e Vjetër. ... Read More

Conte nuk është i interesuar të marrë drejtimin e Arsenalit apo Barcelonës

24/09/2021

Ish-trajneri i Interit, Antonio Conte nuk ka interes të marrë detyrën e Arsenalit, por as të Barcelonës, pasi është përfolur kohëve të fundit. Conte nuk ... Read More

“Beogradit iu hoq maska”, deputeti i VV flet për reciprocitetin e targave: Asgjë nuk u bë në terr, e paralajmëruam. Pse Serbia s’mund të hyjë me ushtri në Kosovë

24/09/2021

Kreu i Komisionit të Jashtëm parlamentar në Kosovë Haki Abazi ka folur në një lidhje “Skype” në News24 për situatën në Kosovë dhe tensionet me ... Read More

18 viktima dhe 525 raste të reja gjatë 24 orëve në RMV

24/09/2021

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 525 raste të reja nga COVID-19 në vend. - Advertisements - Ndërsa ISHP, njofton se humben jetë gjatë ... Read More

Me fustan shumë të shkurt e të ngushë, Nora do ta ‘shkrijë’ edhe Roberint me këto foto

24/09/2021

Nora Istrefi është shfaqur krejtësisht ndryshe në dukje. E veshur me një fustan të shkurt me ngjyrë të verdhë, artistja shqiptare ka venë në pah ... Read More

Kontrolle intensive/ Për dy ditë mbi 2100 gjoba nga policia rrugore, 26 shoferë në pranga, 82 patenta të hequra

24/09/2021

Intensifikohen kontrollet dhe monitorimi i qarkullimit të automjeteve, duke përdorur radarë, dronë, mjete të pauniformuara, kamera, aparate fotografike dhe alkooltestues gjatë fundjavës. Ndërkohë shërbimet e ... Read More

Pak ditë para dasmës, Rudina Dembacaj dhe Mark Frrokun vendosin të shijojnë këtë qytetet të bukur(FOTO)

24/09/2021

Çifti i shumë përfolur Rudina Dembacaj dhe Mark Frroku pak ditë më parë zbuluan datën e kurorëzimt të dashurisë së tyre 1 tetor, teksa në ... Read More

Kandidaturat për zgjedhjet lokale, vetëm 8.4% janë gra

24/09/2021

Vetëm 8,4% e kandidaturave për kryetarë të komunave, në këto zgjedhje lokale janë të gjinisë femërore. Numri i grave të cilat garojnë në këto zgjedhje ... Read More