Arrestohen pesë persona për posedim të substancave narkotike

Arrestohen pesë persona për posedim të substancave narkotike

Policia e Kosovës njofton se janë arrestuar pesë të dyshuar në Gjilan, tre prej tyre Kosovar ndërsa dy të tjerë me nënshtetësi Zvicerane.

Sipas raporti policor gjatë kontrollit në automjetin në të cilin gjendeshin, është gjetur dhe sekuestruar një sasi substancë e dyshuar narkotike e llojit Marihuanë në peshë 1095.7gram.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje./Telegrafi/

TAGS