Tag: Zyrtarisht

Nëse jo në janar, Juventusi në verën e ardhshme ia rrëmben yllin e madh Milanit

19/09/2021

Merkato e futbollistëve është mbyllur zyrtarisht duke pritur vitin e ri, por në korridoret e skuadrave lëvizjet janë të shumta. Ndër më aktivët dhe shpesh ... Read More

Vajza e Haxhinastos dhe djali i Naços zyrtarisht të martuar, ja pamjet nga ceremonia e dasmës

18/09/2021

Ish-ministrat Nasip Naço dhe Edmond Haxhinasto tashmë janë zyrtarisht krushqi. Djali i deputetit të PS-së Nasip Naços, Franko, i ka dhënë fund beqarisë, duke u ... Read More

Partizani godet në merkato, Ergys Kaçe vishet i kuq

05/09/2021

Ergys Kaçe është zyrtarisht një futbollit i Partizanit. Të kuqtë fitojë betejën për të siguruar shërbimet e mesfushorit të Kombëtares duke i vendosur në dispozicion ... Read More

Radamel Falcao rikthehet në La Liga

05/09/2021

Rayo Vallecano ka njoftuar zyrtarisht transferimin e Radamel Falcaos, pasi që iu ndërpre kontrata me ish ekipin, Galatasaray. Sulmuesi 35 vjeçar i bashkohet Rayos me ... Read More

Festa i kushtoi skualifikimin, Portugalia lë të lirë CR7, në fundjavë zbarkon në Angli

02/09/2021

C.Ronaldo i shtojë CV një tjetër rekord unik, zyrtarisht është ai golashënuesi më i mirë në historinë e futbollin botëror në rang përfaqësuesesh. Kjo ishte ... Read More

Zyrtare, Bersant Celina transferohet te ekipi i njohur anglez

31/08/2021

Skuadra e Dijonit para pak minutash ka konfirmuar edhe zyrtarisht se Bersant Celina është larguar nga klubi për këtë sezon. Celina ka kaluar në formë ... Read More

Për sa kohë Arbnora e mësoi turqishten për t’u bërë pjesë e serialit më të shikuar në Turqi

29/08/2021

Modelja dhe prezantuesja shqiptare, Arbnora Ademaj, ditë më parë bëri zyrtarisht debutimin në kinematografinë turke. Ajo u bë pjesë e serialit të ri turk të ... Read More

Futbolli shqiptar zyrtarisht me VAR, debuton sot në superkupën Teuta-Vllaznia

28/08/2021

Nga sot futbolli shqiptar do të jetë zyrtarisht nën ‘syrin’ e VAR. Sistemi teknologjik më i ri në futboll do të jetë prezent në Superkupën ... Read More

AC Milan sapo zyrtarizoi transferimin me të ri

25/08/2021

Milani ka nënshkruar zyrtarisht me sulmuesin Pietro Pellegri nga Monaco, në huazim me opsion blerje në fund të sezonit, gjë që mund të bëhet edhe ... Read More

Mbrojtësi i Chelseas transferohet në Serie A

24/08/2021

Atalanta transferon mbrojtësin e Chelseat Davide Zappacosta i është bashkuar zyrtarisht Atalantas në një transferim të përhershëm nga Chelsea, duke u kthyer aty ku e ... Read More

Igli Tare thyen tabunë 40-vjeçare te Lazio, merr futbollistin e Romës

19/08/2021

Pas 40 vitesh, zyrtarisht një futbollist i Romës ka kaluar te skuadra tjetër e kryeqytetit, Lazio. Pedro Rodrigez është bashkuar bardheklatërve pas 1 sezoni të ... Read More

Interi zyrtarizon super talentin e madh

15/08/2021

Interi ka njoftuar zyrtarisht për transferimin e Denzel Dumfries nga PSV Eindhoven me një marrëveshje katërvjeçare. Mbrojtësi 25-vjeçar arrin për 12.5 milionë euro plus 2.5 ... Read More