Tag: Zvicër

Bullgari – Zvicër, Xhaka e Shaqiri nga minuta e parë

25/03/2021

Formacionet zyrtare: Bullgari – Zvicër, Xhaka e Shaqiri nga minuta e parë. Zvicra është mysafir i Bullgarisë, e vlefshme për ndeshjet kualifikuese të Kupës së ... Read More

Kaçurele dhe shumë joshëse, Loredana do ta ‘shkrijë’ Mozzikun me pamjen e re

24/03/2021

Sa ndryshe duket Loredana me flokë kaçurrele Reperja kosovare në Zvicër, Loredana ka ndryshuar stil Reperja kosovare di të ndryshoj shpesh stilin e saj, por ... Read More

Pse nuk i linda fëmijët me burrë, por me dikë tjetër?

05/03/2021

Ka kohë që jetoj në Zvicër. Martesa ishte si ishte… Fati deshi e u martova me atë që u martova. Por, pas kësaj lindën dilema ... Read More

Pezullohet ndeshja Zvicër – Ukrainë, kjo është arsyeja

17/11/2020

Autoritetet shëndetësore zvicerane pezullojnë ndeshjen Zvicër Ukrainë. Ndeshja e Ligës së Kombeve, Zvicër-Ukrainë që ishte planifikuar për një kohë tjetër pasi që e tërë skuadra ... Read More

Pozon me veshje kombëtare Afrona Dika: Jam lind e rrit në Zvicër, por traditat shqiptare i kam në zemër

07/11/2020

Afrona Dika pozon me veshje kombëtare: Jam lind e rrit në Zvicër, por traditat i kam në zemër dhe mburrem që jam shqiptare. Modelja e ... Read More

Zbulohet versioni parardhës i “Mona Lizës”

01/11/2020

Një fondacion në Zvicër është duke pretenduar se Leonardo Da Vinci ka pikturuar një version të hershëm të së famshmës “Mona Liza”. Fondacioni Mona Liza ... Read More

Bleonida Pepshi: Fotot provokuese të afrojnë më shumë me publikun

24/10/2020

Një vajzë e re dhe me shumë vullnet për punë, një bukuroshe kosovare në Zvicër. Është kjo Bleonida Pepshi, e cila ka zgjedhur që bukurinë ... Read More

“E dua…” Ardian Bujupi flet për herë të parë për lidhjen me kërcimtaren indiane

18/10/2020

Ardian Bujupi, këngëtari shqiptar me famë në Gjermani e Zvicër, është i ftuar mbrëmjen e sotme në “Shiko Kush Luan. Teksa tregonte për albumin e ... Read More

Këta janë kosovarët e parë që shkuan të punojnë në ndërtim në Zvicër

17/08/2020

Janë afër 115 mijë shqiptarë nga Kosova në Zvicër, që shumica prej tyre punojnë, dhe jo vetëm. Një numër i madh shqiptarësh sot atje kanë ... Read More

Banorët ua ndaluan turistëve fotografimin e fshatit, sepse është tepër i bukur

30/05/2020

Banorët e Bergenit në Zvicër kanë vendosur t’ua ndalojnë turistëve fotografimin e fshatit, nga shkaku se ai është tepër i bukur, raportojnë mediet, transmeton InfoKosova. ... Read More

Hana në hapat e prindërve, Loredana ndan me ndjekësit video të vogëlushes pranë pianos

24/04/2020

Reperja e njohur Loredana ndodhet në Zvicër së bashku me vajzën e saj Hana. Ajo është gjithmonë aktive në rrjete sociale, ku publikon foto apo ... Read More

Kush është Marta/ 30-vjeçarja seksi e fejuara e re e Silvio Berluskonit

05/03/2020

Fotot që tregonin Silvio Berluskonin me Marta Fascina në Zvicër, të publikuara nga Diva dhe Donna janë pasuar nga një komunikatë për shtyp që ka ... Read More