Tag: Zonën

Çudi e madhe në Kosove: Fshati ‘Rrenc’ në Dragash

03/07/2021

Në zonën e Dragashit ndodhet një fshat i vogël me rreth 120 shtëpi,e diku rreth 400 banorë, që ka një emër interesant! Fshati quhet ‘Rrenc’. ... Read More

Gjykata e la në arrest shtëpie pas aksidentit, reagon për herë të parë Aleksandër Gjoka

13/06/2021

Këngëtari Aleksandër Gjoka u përfshi në një aksident në zonën e Farkës para disa javësh dhe si pasojë ra në prangat e policisë. Pas aksidentit policia ... Read More

Rrahmani titullar në “finalen” e radhës për Napolin

11/05/2021

Napoli është duke luftuar që të mbetet në zonën Champions. Sonte, nga ora 20:45, Napoli do të përballet me Udinesen në “finalen” e radhës në ... Read More

Donald Veshaj i revoltuar: Shqiptarët në këmbë për një vrasje në SHBA. Po për vrasjen e një 25-vjeçari shqiptar të pafajshëm?

09/12/2020

Vrasja e 25-vjeçarit, Klodian Rasha, nga një efektiv policie pak pas mesnate në zonën e Laprakës, në Tiranë ka nxitur reagime të shumta në rrjet. ... Read More

Dieta kundër dhjamit në bark që ju lejon të hani çdo 4 orë

14/10/2019

Nëse keni kile te tepërta, dhe kjo shfaqet sidomos në zonën e barkut, atëherëq ju duhet ta provoni ditën më të re. Kjo dietë rekomandon ... Read More

Pija magjike që heq dhjamin tek beli në vetëm 4 ditë

26/09/2019

Një super recetë për të humbur dhjamin e tepërt në zonën e barkut, është pija sekrete! Kjo pije do stimulojë trupin, duke konsumuar dhjamin dhe ... Read More

Qyteti ku rreziku nga kanceri është 50 herë më i lartë se normalja

13/08/2019

Pranë New Orleans, në zonën e Shën John Baptist, ka rreth 45.000 njerëz, të gjithë kanë të njëjtin problem – rrezikun nga kanceri për shkak ... Read More

Këshilla kundër dhjamit në bark

05/08/2019

Dhjami në zonën e barkut është një problem për shumicën e femrave sot. Por shumë dhjam rrit riskun për shumë probleme shëndetësore si diabet, sëmundje ... Read More

​Mbyllen katër lokale të natës në Pejë, një person i arrestuar

12/05/2019

Policia e Kosovës mbrëmë në zonën e Pejës ka zbatuar planin operativ të koduar ‘Kontrollimi i lokaleve 2019’, me ç’rast ka mbyllur katër lokale të ... Read More

Allegri takohet me Agnellin, projektohet Juventusi i sezonit të ri

26/04/2019

Në Serinë A vazhdon gara e fortë për arritjen e objektivave, sidomos për zonën Champions, ndërkohë që Juventusi, i shpallur matematikisht kampion i Italisë, ka ... Read More

Shembet një objekt në ndërtim në Fushë Kosovë

22/04/2019

Një objekt në ndërtim është shembur sonte rreth orës 20:30 në Zonën Industriale në Fushë Kosovës. Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin zëdhënësja e Policisë ... Read More

Të kthyerit nga Siria dërgohen në fshatin Vranidoll (Video)

20/04/2019

Disa kosovarë, përfshirë gra dhe fëmijë, që kanë qenë në zonën e konfliktit në Siri, janë kthyer të premten mbrëma në Kosovë. Lajmin e konfirmoi ... Read More