Tag: zgjedhor

Veseli në Lipjan: Ne marrim përgjegjësi para qytetarëve dhe mbajmë fjalën

27/05/2019

Në kuadër të takimeve me degët, pas procesit të brendshëm zgjedhor, lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar strukturat e degës së ... Read More

Xhavit Haliti zgjidhet kryetar i Degës së PDK-së në Pejë

26/05/2019

Në prani të qindra delegatëve, u zhvillua Kuvendi Zgjedhor i Degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Pejë, ku me fjalë rasti, diskutoi Zëvendës kryetari ... Read More

Mblidhet Komisioni për përmirësimin dhe forcimin e procesit zgjedhor

24/05/2019

Sot Komisioni Ad-hoc për përmirësimin dhe forcimin e procesit zgjedhor do të mblidhet në një takim të rregullt. Ndër pikat e rendit të ditës që ... Read More

Dnv njofton se dalja e qytetarëve në zgjedhje deri në ora 16:00 është 35 për qind

19/05/2019

Demokracia në Veprim (DnV), e cila po e vëzhgon mbarëvajtjen e procesit zgjedhor në katër komunat veriore, ka njoftuar se deri në ora 16:00 procesi ... Read More

Përleshje mes zyrtarëve të LDK-së në Mitrovicë (Video)

19/05/2019

Një përleshje fizike ka ndodhur sot, gjatë Kuvendit Zgjedhor në degën e LDK-së në Mitrovicë, ku i pranishëm ishte edhe Avdullah Hoti. Në garë për ... Read More

DnV për zgjedhjet në veri: Deri në orën 12:00 votuan 21% e qytetarëve, evidentohen parregullësi

19/05/2019

Demokracia në Veprim (DnV), e cila po e vëzhgon mbarëvajtjen e procesit zgjedhor me praninë e vëzhguesve të saj në të gjitha (87) vendvotimet në ... Read More

Thaçi: Zgjedhjet në komunat veriore në shërbim të integrimit të të gjitha komuniteteve

19/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar për proces të rregullt zgjedhor, i cili po zhvillohet sot  në komunat veriore të Kosovës. Thaçi, përmes një ... Read More

KQZ tregon sa shqiptarë e serbë do të votojnë nesër në veri

18/05/2019

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka njoftuar për oraret e hapjes së votimeve dhe për mbajtjen e konferencave për zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen ... Read More

Uran Ismaili, zgjidhet kryetar i degës së PDK-së në Prishtinë

12/05/2019

Në Kuvendin Zgjedhor të degës së Partisë Demokratike të Kosovës, në Prishtinë, me pjesëmarrjen e udhëheqësve të lartë, Enver Hoxhaj, zv. Kryetar i PDK-së, Hajredin ... Read More

Hoxhaj: Do ta kthejmë besimin te qytetarët me Veselin kryeministër dhe Ismailin kryetar të Prishtinës

12/05/2019

Në Kuvendin Zgjedhor të degës së Prishtinës të Partisë Demokratike të Kosovës, nënkryetari i kësaj partie, Enver Hoxhaj, tha se kryeqytetit po i vie një ... Read More

Daka: Partitë politike nuk kanë vullnet për ndryshim të sistemit zgjedhor (Video)

07/05/2019

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka thënë se përmirësimi i sistemit zgjedhor do të ndihmonte KZQ-në në shumë aspekte, por sipas saj ... Read More

Rrahja në nëndegën e PDK-së në Raushiq të Pejës, rasti nuk është raportuar në polici (Video)

05/05/2019

Gjatë kuvendit zgjedhor të Partisë Demokratike të Kosovës në fshatin Raushiq të Pejës, dyshohet se ka pasur një përleshje fizike midis disa personave. I kontaktuar ... Read More