Tag: zbulimin

Çfarë mendonte Tito për shqiptarët

17/06/2020

Shkrimtari dhe publicisti Milazim Krasniqi mbi zbulimin e testamentit politik të udhëheqësit jugosllav. Do të ishte simpatike dhe e dobishme që ata historianë, politologë e ... Read More

47 shtete federale amerikane kundër Facebook

08/11/2019

Kalifornia është duke hetuar zbulimin e informacionit të përdoruesve të Facebook për Cambridge Analytica dhe partnerët e tjerë. Kjo u zbulua nga autoritetet e këtij ... Read More

Pilula që zgjerohet në stomak, dyfishon shanset e humbjes së peshës

30/04/2019

Shkenca ka bërë një hap të madh drejt obezitetit me zbulimin e fundit – hapin që zgjerohet në stomak. Ky hap, sipas shkencëtarëve, do t’iu ... Read More

Dirk Nowitzki nuk e ka problem të ballafaqohet me shtatshkurtërit

21/02/2019

Basketbollistët janë njerëz të gjatë. Një deklaratë e tillë nuk është ekuivalente me zbulimin e ujit të nxehtë apo Amerikës, por shumë njerëz janë ende ... Read More

PSP: Kamçev dhe Mijalkov kanë pastruar paratë nëpër “ofshor” kompani

12/02/2019

12 Shkurt 2019 / 9:46 PSP ka vazhduar me zbulimin e detajeve në rastin “Imperia” ku të akuzuar janë ish-shefi I DSK-së Sasho Mijallkov dhe ... Read More

Samsung Galaxy S10+ ekspozohet sërish

01/02/2019

Telefoni është planifikuar për zbulimin zyrtar më 20 shkurt në San Francisko. Por ky vështrim i hershëm është mirëpritur nga fansat e pajisjeve, për të ... Read More