Tag: vështirësi

Barca pas Agueros dhe Alabas, ky është lajmi i fundit

24/01/2021

Barca e dëshiron Agueron dhe Alaban. Pavarësisht se është duke kaluar në vështirësi të madhe financiare, Barcelona dëshiron që gjatë verës të forcohet me një ... Read More

Napoli mposht Empolin me shumë vështirësi, kalon në çerekfinale

13/01/2021

Napoli kalon në çerekfinale, mposht Empolin me shumë vështirësi. Napoli ka arritur që me shumë vështirësi të fitojë ndaj Empolit, skuadër e cila gjendet në ... Read More

Pas dy golave me Kosovën, Muriqi synon t’ia bëjë sefte te Lazio

16/11/2020

Muriqi synon t’ia bëjë sefte te Lazio. Sulmuesi prizrenas hasi në vështirësi në fillim të eksperiencës në Lazio, por e riktheu buzëqeshjen në dy ndeshjet ... Read More

Ja çfarë i bëjnë gjethet makinës, nëse e lini gjithë ditën me to?

13/11/2020

Të gjithë shoferët kanë vështirësi kur bie bora e parë. Por çfarë ndodh kur vjen vjeshta? Këto ditë, shoferët janë të munduar nga një problem ... Read More

Fitore e vështirë e Inter kundër Genoas

24/10/2020

Interi fiton me vështirësi kundër Genoas. Interi ka fituar në Luigi Ferraris të Genoas duke e mposhtur atë me një rezultat të ngushtë 0-2. Kështu ... Read More

Disa shpikje të femrave që e ndryshuan botën për mirë

24/02/2020

Gratë shumicën e rasteve hasin në vështirësi në tregun e punës dhe në jetën e përditshme, ku edhe përballen më pabarazi gjinore. Por ato, bënë ... Read More

Më e mirë se pilula e gjumit: Çaji me banane e kanellë për gjumë të thellë

11/11/2019

Të gjithë njerëzit herë pas here kanë vështirësi të bien në gjumë dhe stili modern i jetesës ndikon në këtë.Kompjuterët, telefonat dhe pajisjet tjera elektronike ... Read More

Huawei shet 200 milionë telefona që nga fillimi i vitit

23/10/2019

Huawei po e kalon vitin 2019 në vështirësi për shkak të sanksioneve tregtare nga ana e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të cilat po ndikojnë ... Read More

Ushqimet që shërojnë migrenën

05/10/2019

Migrena është si një mysafir i padëshiruar i cili vjen pa paralajmërim dhe me vështirësi largohet. Nëse vuani shpesh nga dhimbjet e kokës, atëherë e ... Read More

Impotenca: Shkaktarët, simptomat dhe ilaçet natyrale që e trajtojnë

17/05/2019

Meshkujt të cilët vuajnë nga disfunksioni erektil, apo ndryshe impotenca, kanë vështirësi të kenë ereksion. Shumica e meshkujve do të përballen me këtë fenomen gjatë ... Read More

Mbyllet me rezultat të ngushtë ndeshja, Burnley – Man City

28/04/2019

Ka përfunduar ndeshja në mes të Burnleyt dhe Manchester Cityt. Manchester City ka arritur që me shumë vështirësi t’i fitojë tri pikë në javën e ... Read More

Filmi i radhës për James Bondin vjen me titull të ri

24/03/2019

Kapitulli i 25-të i filmave me James Bond ka hasur jo pak vështirësi deri më tani, por një lajm i mirë vjen nga Production Weekly, ... Read More