Tag: Vesa

Vesa larg nënës për Vitin e Ri, ju bën me lot me këto fjalë për të

02/01/2021

“Më mungon si e çmendur”, Vesa Luma i dedikon këto fjalë emocionuese personit më të shtrenjtë. Vesa Luma dhe Big Basta pritën vitin e ri ... Read More

Nuk do ta besoni, Vesa Luma uron vitin e ri nga ky vend

31/12/2020

Vesa Luma uron vitin e ri nga ky vend. Këngëtarja bashkë me familjen e saj është duke qëndruar atje. Në Instagram, ka postuar imazhe e ... Read More

Vjen vera për Vesa Lumën, sjell imazh në bikine

17/12/2020

Vesa Luma bëhet nostalgjike për verën, rikthehet me një fotografi atraktive në rrjete sociale. Këngëtarja shqiptare, Vesa Luma, vazhdon të jetë personazh mjaft aktiv dhe ... Read More

Vesa shkëlqen në festat e fundvitit

07/12/2020

Vesa Luma është këngëtarja nga Kosova që për shumë vite ka qenë pjesë e pandashme e skenës muzikore. Ajo tani, është larguar nga muzika për ... Read More

Infektohen me Covid-19 reperi shqiptar dhe bashkëshortja e tij

15/11/2020

Reperi shqiptar dhe bashkëshortja e tij infektohen me koronavirus Reperi shqiptar Skerdi Ago dhe bashkëshortja e tij Vesa janë infektuar me Koronavirus. Lajmin e ka ... Read More

“Pse shpërfytyroheni me zor?”, Vesa Luma i jep përgjigjen epike ndjekëses që e akuzoi për ndërhyrje kirurgjikale

21/10/2020

Këngëtarja Vesa Luma dhe Big Basta janë shpërngulur prej kohësh në Zelandën e Re. Dyshja është gjithmonë aktive në rrjete sociale ku ndajnë me ndjekësit ... Read More

“Jam me fat që të kam”, Big Basta i dedikon fjalët më të ëmbla partneres

17/10/2020

Big Basta dhe Vesa Luma janë padyshim një ndër çiftet më të dashur për publikun shqiptar. Dyshja është larguar prej kohësh nga Shqipëria dhe janë ... Read More

Vesa Luma ndan videon e ëmbël me të birin duke kënduar shqip: Na mungon shumë…

02/10/2020

Këngëtarja Vesa Luma, ndër personazhet më të dashur për publikun shqiptar është larguar prej kohësh nga muzika pasi u zhvendos së bashku me familjen e ... Read More

“I ka martesa këto peripeci”, Vesa Luma dhe Big Basta nuk flasin me njëri-tjetrin, ja ‘molla e sherrit’

26/07/2020

Këngëtarja Vesa Luma përpos dashurisë që merr çdo ditë nga partneri i saj, ka treguar se ndonjëherë ka dhe zënka mess çiftit. Këtë herë molla ... Read More

Video që nuk duhet humbur/ Lian ka trashëguar talentin e të atit, Big Basta: Krenaria ime

15/04/2020

Djali i këngëtares Vesa Luma dhe Big Bastës mesa duket ka trashëguar talentin  e prindërve të tij, të cilën dyshja e kanë treguar vazhdimisht në ... Read More

Vesa Smolica performon në Poloni për nder të atyre që shpëtuan hebrenjtë

30/10/2019

22:09 | 10/30/2019 Foto: Instagram Vesa Smolica do të performojë në Warsaw të Polonisë. Këngëtarja e njohur shqiptare, Vesa Smolica, do të performojë në Warsaw ... Read More

Vesa Luma befasohet nga shoqëria pesë ditë para ditëlindjes 

07/05/2019

22:55 | 7 Maj 2019 22:55 | 7 Maj 2019 Për Vesa Lumën festa e ditëlindjes ka nisur herër. Këngëtarja Vesa Luma më 12 maj ... Read More