Tag: trupit

Arbenita do ta ‘çmend’ Feron me këto linjat trupore

13/09/2021

Arbenita Ismajli tregon linjat tërheqëse të trupit, në imazhet e reja në Instagram. Arbenita Ismajli është një prej nënave më joshëse të ‘shoubizit’ shqiptar. Modelja ... Read More

Learta trupin si ‘peshk’ edhe pas lindjes

18/03/2021

Learta tregon linjat e trupit pak kohë pas lindjes. Learta Jakupi është një ndër fytyrat më të njohura në mediat rozë. Pas çdo postimi që ... Read More

Nëse keni shumë ftohtë fusni speca djegës në çorape

11/03/2021

Ekspertët besojnë se këmbët janë shumë të lidhura me pjesën tjetër të trupit tuaj, me 72,000 fije nervore në secilën këmbë që korrespondojnë me zona ... Read More

Në muajin e 8 të shtatzënisë, Arbenita poston foto me barkun e rrumbullakosur

06/03/2021

Arbenita Ismajli merr vëmendje me fustanin e ngjitur pas trupit teksa shfaq barkun e rrumbullakosur. Modelja është në javët e fundit të shtatzënisë. Modelja e ... Read More

Receta me të cilën e rigjeneroni trupin tuaj

27/02/2021

Pastrimi i trupit me kafeinë është sa forcues dhe stimulues, aq dhe i shëndetshëm. Sidomos kafeja e bluar ndihmon në zvogëlimin e shfaqjes së celulitin ... Read More

A e dini pse vaksinat bëhen në krahë dhe jo në pjesë tjetër të trupit?

31/01/2021

Pse vaksinat bëhen në krahë dhe jo në pjesë tjetër të trupit? Shumica e vaksinave bëhen në krahë, dhe jo në pjesë të tjera të ... Read More

Ja cilat shenja iu shfaqen kur keni mungesë të vitaminës D

20/01/2021

Vitamina D është një vitaminë e tretshme që ndikon shumë në sistemet e trupit tonë nga sigurimi i furnizimit me kalcium ndaj eshtrave tona deri ... Read More

Kjo gjë e keqe i ndodh trupit nëse pini 1 deri 3 pije energjike në ditë?

07/11/2020

Çfarë i ndodh trupit? Disa studime shkencore të pavarura kanë zbuluar se pijet energjike shkaktojnë dëme serioze tek njerëzit. Dëmet prekin ata që janë të ... Read More

Disa këshilla si ta shmangni djersitjen e tepërt

28/06/2020

Një nga funksionet primare të djersës është të ulë temperaturën e tru.pit. Në tru.pin e njeriut mund të numërohen nga 2 deri në 5 milion ... Read More

Disa metoda të gjysheve për të ulur temperaturën

28/06/2020

Kur temperatura e trupit rritet mbi normalen, pra 36,5 gradë, do të thotë se pacienti është i infektuar ose ka një çekuilibër në trup. Bakteret, ... Read More

Faktet më interesante mbi trupin e njeriut: Mplakja dhe vdekja

16/06/2020

Hiri i trupit të kremuar të një personi mesatar që ka ndërruar jetë peshon rreth 4 kg. Një pjesë e madhe e asaj që i ... Read More

Mbron shëndetin e mëlçisë dhe nxjerr jashtë helmet: Kjo pije popullore është më e efektshme se cilido ilaç!

09/06/2020

Është filtër universal i trupit tonë Mirëpo nëse nuk mirëmbahet drejt mund të “lodhet” nga stresi i tepruar i shkaktuar nga paushqyeshmëria, abuzimi me alkoolin ... Read More