Tag: thjesht

Korçarët mbijetojnë në elitë. Kastrioti e Bylis, fati i mbijetesës vendoset në finish

21/05/2021

Ishte thjesht çështje kohe dhe shifrash, një kombinim perfekt, bëri që Skënderbeu të sigurojë matematikisht mbijetesën në elitë një javë përpara fundit. Ekipi i Memellit ... Read More

Ronaldo drejt largimit, tifozët e Juventusit shpërthejnë me akuza ndaj tij

25/04/2021

“Thjesht mbajeni rezervë” – Tifozët e Juventusit të mllefosur me huqjen e Ronaldos Cristiano Ronaldo ka dështuar të shënojë gol në tri ndeshjet e fundit ... Read More

A do të jeni të pasur apo të varfër në të ardhmen?

06/02/2021

Për çdo pyetje, thjesht përgjigjuni A, B, C, D, E dhe numëroni pikët e juaja. Mblidhni ato në fund dhe do të kuptoni rezultatin. Le ... Read More

Testi fizik që tregon jetëgjatësinë

08/11/2020

Thjesht të ulesh me këmbët e kryeqëzuara dhe më pas të përpiqesh të ngrihesh sërish pa u ndihmuar nga duart e gjunjtë dhe pa humbur ... Read More

Burri kap mat gruan police, e tradhtonte me kolegun e punës që e kishte regjistruar si “Klodiana”

07/11/2020

Tradhëtia është një nga format më të qarta se diçka nuk shkon në një marrëdhënie ose thjesht njëri nga partnerët ka probleme dhe drejtohet në ... Read More

Milani e ka gati ofertën e re për Ibrahimovic

04/11/2020

Ibrahimovic po shkëlqen, Milani e ka gati ofertën e re për të. Vitet janë thjesht numra për një si Zlatan Ibrahimovic, që ndonëse me 39 ... Read More

 Kosova në lot, Maqedonia e Veriut i prish ëndrrën për në Europian

08/10/2020

Mbeti thjesht një ëndërr kualifikimi i Kosovës në Europian. “Dardanët”, të kushtëzuar nga mungesa e shumë titullarëve, u mposhtën 2-1 nga Maqedonia e Veriut në ... Read More

Tirana “vishet” bardheblu, kryeqyteti “zbukurohet” për titullin kampion

29/07/2020

Nuk do të ketë tifozë në festën e titullit kampion, thjesht një ceremoni zyrtare nga ana e FSHF-ës. Mirëpo, kryeqyteti nuk mund të qëndroj kurrsesi ... Read More

Sekretet e veturave të cilat vetëm shoferët me përvojë i dinë

08/06/2020

Pavarësisht nëse jeni në pronësi të një veture për vite me radhë ose thjesht mësuat si ta drejtoni, ka shumë gjëra që mund të mos ... Read More

Përse të moshuarit flenë më pak

05/12/2019

Ka njerëz që besojnë se të moshuarit mjaftohen me pak orë gjumë. Në fakt, kjo është thjesht një legjendë urbane.Të gjithë të rriturit kanë nevojë ... Read More

45 mësime jete të shkruara nga një 90-vjeçare

16/11/2019

1. Jeta nuk është e drejtë, por është e bukur. 2. Nëse rrëzohesh, thjesht ngrihu dhe bëj një hap tjetër. 3. Jeta është shumë e ... Read More

Përse duhet të hanë hurme personat që vuajnë nga shtypja e lartë e gjakut

13/09/2019

Ka mënyra të ndryshme të shijimit të hurmave të Arabisë. Mund t’i përdorni kur përgatisni ëmbëlsira ose dhe thjesht t’i shijoni ashtu siç janë.  Blerja ... Read More