Tag: tetor

I grumbulluar edhe Ibra, Suedia publikon listën për sfidën ndaj Kosovës

28/09/2021

Kosova do të përballet më datën 9 tetor ndaj Suedisë, në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Kupës së Botës. Kombëtarja skandinave, ka bërë publike ... Read More

Fillojnë problemet serioze për Milanin

18/06/2021

Telashe për Milanin, Ibrahimoviç operohet në gju dhe rikthehet në tetor. Zlatan Ibrahimoviç mundohej shumë nga problem në gjurin e majtë. Dëmtimi që pësoi në ... Read More

Arbana Osmani tregon planet për një bebe tjetër: Me 3 bëhesh prind thonë…

29/11/2020

Moderatorja e njohur, Arbana Osmani u bë nënë për herë të dytë në tetor. Ajo solli në jetë  një djalë, të cilin e pagëzoi me ... Read More

Detajet/ Përdorën emrin e Ardit Gjebreas dhe bashkëshortes së tij, ja mashtrimet që kryen

15/11/2020

Në fund të muajit tetor u raportua në disa media se Ardit Gjebrea kishte rënë pre e një mashtrimi. Një person duke përdorur identitetin e ... Read More

Pandemia Corona: Fitime miliardëshe për koncernet e teknologjisë së informacionit

01/11/2020

17:58 | 31 Tetor 2020 Apple, Amazon apo Google nuk janë dëmtuar prej pandemisë – përkundrazi. Ndërsa ekonomia dhe kultura në Gjermani po përjetojnë humbje. ... Read More

Figura e parë që shihni tregon çfarë dëshiron zemra juaj më së shumti

31/10/2020

17:35 | 30 Tetor 2020 Zebra: Ju jeni një ekstrovert: ju pëlqen të flisni, të festoni, të takoni njerëz të rinj dhe të bëni gjëra ... Read More

Një nga vendet e pakta në botë pa të infektuar, regjistroi dy rastet e para me COVID-19

30/10/2020

11:32 | 29 Tetor 2020 Ishujt Marshall, një nga vendet e fundit në botë të paprekur nga coronavirusi, regjistroi dy rastet e para pozitive. Qeveria ... Read More

Gjeli mbyt një police në Filipine

29/10/2020

18:39 | 28 Tetor 2020 Në provincën Filipine të Samarës Veriore, gjatë një ndërhyrje në një përleshje të paligjshme mes gjelave, njëri prej tyre vrau ... Read More

Tetë rregullat etike që duhet të respektohen në rast se gjendeni para Mbretëreshës së Anglisë

28/10/2020

15:30 | 27 Tetor 2020 Nëse jeni një person fatlum mjaftueshëm sa vetëm të kaloni afër Mbretëreshës Elizabetë, këto janë rregullat të cilat duhet ti ... Read More

Në Hënë ka ujë, zbulimi i ri i NASA

27/10/2020

01:01 | 27 Tetor 2020 Definitivisht, në Hënë ka ujë, thotë zbulimi i ri i NASA-s. Kërkimet sugjerojnë që uji mund të ekzistojë në sipërfaqen ... Read More

Halloween, lista e filmave që duhet të shihni patjetër

26/10/2020

16:39 | 25 Tetor 2020 Në Halloween, ka dy lloje njerëzish: janë ata që vishen dhe festojnë diku – çdo festë është në kuptimin e ... Read More

Baba Anujka: Vrasësja më famëkeqe në historinë e Jugosllavisë

25/10/2020

13:34 | 24 Tetor 2020 Ana Draxin është një emër jo shumë i dëgjuar. Baba Anujka është pseudonimi i gruas që jetoi në fund të ... Read More