Tag: teatrit

Pas filmave dhe serialeve, tashmë edhe një muzikal për Princeshë Dianën, ja çfarë do të zbulojë

04/04/2021

Realizimi, që me siguri është herë e parë në botën e teatrit muzikor, muzikali i ri për Dianën, Princesha e Uellsit, do të shfaqet fillimisht ... Read More

Shembja e Teatrit/ ‘Shpërthen’ Eva Murati: E ardhmja na është gllabëruar nga më të fortët

19/05/2020

Pas shëmbjes së Teatrit Kombëtar janë të shumtë VIP-at që kanë reaguar ashpër përmes rrjeteve sociale, ku mes tyre është dhe moderatorja Eva Murati, e ... Read More

Sherri në protestë/ Flet Stresi: Ne shkuam t’i ndihmonim, ata nxorrën pankarta kundra Berishës e Bashës

19/05/2020

Ditën e djeshme u raportua për tensione në protestën e Aleancës për mbrojtjen e Teatrit dhe në fakt pati disa përplasje aty dhe provokime me ... Read More

“Një pjesë e historisë u bë copash”/ Armina Mevlani e revoltuar: Imazhin tim nuk e kam lidhur kurrë me politikën, më kanë sulmuar pa të drejtë

18/05/2020

Pas shembjes së Teatrit Kombëtar që nisi në orët e para të mëngjesit ditën e diele, kanë qënë të shumtë personazhet e njohur që kanë ... Read More

Shembja e Teatrit/ Shpërthen Rezart Veleshnja: Krimineli dhe politikani nuk kanë ndonjë ndryshim të madh

18/05/2020

Aktori i humorit Rezart Veleshnja ka reagur pas shembjes së Teatrit Kombëtar përmes një postimi në ‘Instastory’, ku ka përmendur politikanët. Kështu aktori ka shkruar ... Read More

Shembja e Teatrit/ Reagon Rozana Radi: I vratë për herë të dytë ata që s’janë më, lamtumirë…

17/05/2020

Këngëtarja Rozana Radi ka reaguar lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. Përmes një postimi në Instagram, Rozana thotë se sot ju dha lamtumira historisë, Pirro ... Read More

Ëndrra e çuditshme që e çoi në Sanremo/ Alketa Vejsiu flet pas prezantimit dinjitoz në Itali: Nuk do të largohem nga Shqipëria

09/02/2020

Mbrëmjen e 6 Shkurtit, Alketa Vejsiu u ngjit në skenën e teatrit Ariston, me një skenografi madhështore nga Gaetano Castelli, si bashkëprezantuese e Amadeos dhe ... Read More

Grafite në Prishtinë “I’m not a Gun”, Aliu: Kërcënim për LVV dhe mbase paralajmërim për vrasje tjera

11/01/2019

Në objektin e Teatrit Kombëtar në Prishtinë, janë bërë disa grafitë ku shihet një shishe e mjaltit, ku shkruan “I’m not a Gun”. Në lidhje ... Read More

Alsat: Padia e Teatrit Shqiptar, tentim për frikësim

16/11/2018

16 Nëntor 2018 / 16:05 Përgjigja e Televizionit Alsat ndaj njoftimit të Teatrit Shqiptar, është si vijon: “Tërheqjen e përmbajtjes gazetareske nga platformat tona mediatike ... Read More

Tetovë, vonesa në ndërtimin e objektit të teatrit

14/10/2018

14 Tetor 2018 / 16:26 Objekti i ri i Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës nuk do të përfundojë me ndërtim as në afatin e shtyrë ... Read More

Hetime për rikonstruktimin e Teatri Shqiptar

14/07/2018

14 July 2018 / 15:32 Ministria e Kulturës do ta kontrollojë marrëveshjen për rikonstruksionin e Teatrit Shqiptar. Në mënyrë plotësuese grupi punues do t’i kontrollojë ... Read More