Tag: Spanja

Spanja konfirmon se ku do të luhet ndeshja me Kosovën

28/01/2021

Spanja konfirmon se ku do të luhet ndeshja me Kosovën. Edhe zyrtarisht ka përfunduar çdo dilemë. Spanja do të mirëpres Kosovën në vendin e vet ... Read More

Shteti me i nxehtë në Evropë “ngrinë”: Spanja regjistron temperaturën rekord prej -35.8 ° C

10/01/2021

Spanja regjistron temperaturën rekord prej -35.8 ° C. Spanja regjistroi temperaturën e saj më të ulët të enjten deri në -35.8 ° C. Temperatura e ... Read More

Surprizë në Spanjë, Atletico Madrid eliminohet në Kupë nga skuadra e Segunda B

06/01/2021

Një rezultat surprizë vjen nga Spanja. Atletico Madrid është eleminuar nga një skuadër që militon dy kategori më poshtë. UE Cornella me një gol eliminoi ... Read More

Joao Felix në Serie A?

09/12/2020

Transferimi i vitit, Joao Felix në Serie A. Nga Spanja kanë dalë zërat që Joao Felix prej sezonit të ardhshëm do të jetë pjesë e ... Read More

Telashe tek Real Madrid, lëndohet ylli i madh

18/11/2020

Ramos frikëson Realin pas lëndimit te Spanja. Kombëtarja e Spanjës ka shokuar atë të Gjermanisë, duke e mposhtur 6:0, në ndeshjen e zhvilluar të martën ... Read More

Spanja ‘gjunjëzon’ Gjermaninë, siguron vendin e parë në grup

17/11/2020

Spanja ka siguruar vendin e parë në grup. Spanja e ka deklasuar me rezultat 6-0 Gjermaninë për ta marrë kryesimin e grupit të 4 të ... Read More

I humbi dy penallti ndaj Zvicrës, çka po ndodh me Ramosin?

14/11/2020

Çfarë po ndodh me Ramosin? Spanja arriti që në minutën e fundit të ndeshjes të fitoi një pikë ndaj Zvicrës (1 – 1). Mirëpo, ajo ... Read More

Gënjeu për 28 vjet se ishte e verbër, për të mos iu folur njerëzve në rrugë

02/12/2019

Carmen Himenez, 57-vjeç, nga Spanja, 28 vjet më parë u tha të gjithëve se ishte e verbër pas një lëndimi që kishte pësuar. Pothuajse tre ... Read More

Në Kosovë duan ta vrasin, në Portugali shfaqet pas 200 viteve një ari i murrmë

12/05/2019

Një ari i murrmë (Ursus arctos) i ardhur nga Spanja u fotografua në Portugali, një shtet ku kjo specie ishte zhdukur që prej fundit të ... Read More

Spanja e kthen epërsinë, shënon Ramosi

23/03/2019

Spanja ka arritur ta kthejë epërsinë në ndeshjen kundër Norvegjisë, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin “Mestalla”, në kuadër të Grupit F për ... Read More

Gol në ndeshjen Spanjë – Norvegji

23/03/2019

Spanja ka kaluar në epërsi në ndeshjen kundër Norvegjisë, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin “Mestalla”, në kuadër të Grupit F për kualifikime ... Read More

Në Kolegjin ILIRIA po implementohet Projekti “Count Me In”

07/02/2019

Kolegji ILIRIA së bashku me disa organizata partnere nga shtetet e rajonit dhe ato evropiane si: Spanja, Kroacia, Italia, Letonia dhe Polonia janë përfituese e ... Read More