Tag: shumicën

Afrona merr vëmendjen në veshje tradicionale

09/05/2021

Duhet ta shihni Afronën në veshje tradicionale. Pandemia i ka pamundësuar shumicën e dasmave por roli si bloggere e modele ka bërë që Afrona Dika ... Read More

Vajin e lulediellit ose të misrit nuk duhet ta përdorni për të gatuar

10/01/2021

Picture 010 Vaji i gatimit është një element kryesor në shumicën e kuzhinave. Ka vajra të njohur ulliri, kokosi, misri, vaji i kungullit dhe farave ... Read More

Kjo është koha e duhur për të pirë kafe

28/12/2020

Konsumimi i kafesë në mëngjes pas zgjimit është një zakon i përditshëm për shumicën e njerëzve. Megjithatë ajo që duhet të dini, sado e çuditshme ... Read More

Këto shenja ju tregojnë që keni probleme me cista

09/09/2020

Në shumicën e rasteve cistet e vezores janë beninje, kiste folikulare që formohen dhe largohen me ciklin menstrual dhe nuk kanë nevojë për trajtim. Por, ... Read More

Këto 7 gjërat duhet ti bëni çdo të diele

07/06/2020

E hëna shpeshherë na gjen të kapur “mat”. Duke patur në shumicën e rasteve vetëm një ditë pushimi, fillimi i javës vjen si papritur, pa ... Read More

Ky punëtor ndërtimi, bën një lojë të mahnitshme me çekan

31/05/2020

Për shumicën e njerëzve, çekani është një mjet pune, që shfrytëzohet për të goditur gjësendet. Por, jo edhe për Justin Fiddler. Punëtori i ndërtimtarisë, që ... Read More

Disa shpikje të femrave që e ndryshuan botën për mirë

24/02/2020

Gratë shumicën e rasteve hasin në vështirësi në tregun e punës dhe në jetën e përditshme, ku edhe përballen më pabarazi gjinore. Por ato, bënë ... Read More

Lëngu i domates dhe përfitimet në shëndetin e zemrës, sa duhet të konsumoni

21/02/2020

Sëmundjet kardiovaskulare janë pëgjegjëse për shumicën e vdekjeve në vendin tonë. Të përhapura me shpejtësi, kanë një sërë faktorësh nga pas që i shkaktojnë. Këta ... Read More

8 mënyra efikase për t’i rezistuar dëshirës për duhan

13/01/2020

Për shumicën e duhanpirësve, dëshira për të tymosur një cigare mund të jetë shumë e fuqishme. Por duhet të keni parasysh, kur ju vjen një ... Read More

Katër shenjat që ju ndihmojnë të dalloni një partner negativ që në fillim të lidhjes

14/10/2019

Në shumicën e rasteve, ka shumë gjëra që ndikojnë në shkatërrimin e një lidhje në çift. Gënjeshtrat, mungesa e besimit dhe e një komunikimi normal, ... Read More

A e dini pse ju dalin puçrra në ballë?

07/10/2019

Në shumicën e rasteve, puçrrat e ballit nuk janë vetëm tregues të një stili jetese jo të shëndetshëm, megjithëse edhe kjo luan një rol të ... Read More

Apple mund ta lansojë iPhone 11 me 10 shtator

20/08/2019

Shumicën e prezantimeve të rëndësishme, Apple i bën gjatë muajit shtator, derisa sa i përket këtij viti, ftesat ende nuk janë shpërndarë për ndonjë aktivitet ... Read More