Tag: shtetërore 

Twitter suspendon agjensitë e lajmeve të Iranit

21/07/2019

Klubi i Gazetarëve të Rinj (YJC), i drejtuar nga transmetuesi shtetëror IRIB, IRNA shtetërore dhe Mehr ishin ndër llogaritë në gjuhën farisht të pezulluar të ... Read More

Serbët arrestojnë punëtorin e ATK-së, Marjan Gjokaj – reagon Pacolli

26/05/2019

Autoritetet shtetërore të Serbisë kanë arrestuar Marjan Gjokajn, i cili punon për Administratën Tatimore të Kosovës, derisa po kthehej në Kosovë. Kjo gjë është bërë ... Read More

Tahiri flet për premtimin gjerman rreth liberalizimit të vizave për Kosovën

22/05/2019

Koordinatori Nacional për Reforma Shtetërore, Besnik Tahiri, ka thënë se Qeveria e Kosovës nuk është fajtore për mos liberalizimin e vizave, sipas tij fajtore është ... Read More

Tahiri: Me Ligjin e ri për Qeverinë, ministrat e zv/ministrat do ta kenë të ndaluar t’i mbajnë dy vende pune

22/05/2019

Koordinatori Nacional për Reforma Shtetërore, Besnik Tahiri në një intervistë për “Përballje ditore”, ka thënë se me Ligjin për Qeverinë, nuk do të ketë më ... Read More

Besnik Tahiri për takimin e Mustafës dhe Kurtit: Nëse i kanë votat, ta sjellin mocionin dhe ta rrëzojnë Qeverinë (Video)

22/05/2019

Koordinatori Nacional për Reforma Shtetërore, Besnik Tahiri në një intervistë për “Përballje ditore”, me gazetarin Muhamet Hajrullahun ka folur për zhvillimet e fundit politike, takimin ... Read More

Sot i jepet lamtumira nëntetares Zarife Hasanaj

10/05/2019

Homazhet për dëshmoren e atdheut, nëntetare Zarife Hasanaj dhe më pas ceremonia shtetërore, do të zhvillohen sot në Pallatin e Kongreseve nga ora 10:00 – ... Read More

Tahiri: Po funksionalizohet Projektligji i munguar për Qeverinë e Republikës së Kosovës

27/04/2019

Koordinatori Nacional për Referoma shtetërore, Besnik Tahiri, ka njoftuar se Grupi Punues ka përfunduar punën në hartimin e Projektligjit për Qeverinë e Republikës së Kosovës. ... Read More

Vazhdon keqpërdorimi i veturave zyrtare

21/04/2019

Vazhdon keqpërdorimi i veturave zyrtare nga ana zyrtarë të institucioneve të ndryshme shtetërore dhe publike. Qytetarë të ndryshëm po raportojnë çdo ditë se si zyrtarët ... Read More

Mungesa e gjykatësit Stavrev e ka shtyrë lëndën “Toplik” për më 17 maj

17/04/2019

S A 2019-04-17T13:10:51+02:00 Lënda “Toplik” për shitjen e tokës shtetërore për ndërtim të kompleksit “Qyteti i diellit” në Sopishte vazhdon më 17 maj, pasi seanca ... Read More

Japonia nga viti i ardhshëm hap ambasadën në Kosovë

15/04/2019

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka pranuar urimet nga ministrja Shtetërore e Punëve të Jashtme të Japonisë, Toshiko Abe, ku ia ... Read More

Tahiri: Kocijançiq po flet si zëdhënëse e zyrës së Gjuriqit

06/04/2019

Koordinatori Nacional për Reforma Shtetërore në Qeverinë Haradinaj, Besnik Tahiri, ka reaguar ndaj deklaratës së fundit të zëdhënëses së Komisionit Evropian, Maja Kocijançiq, e cila ... Read More

Punëtorët e Spitalit të Pejës ankohen për dallavere në konkurs, inspektorati e anulon (dokument)

04/04/2019

Parregullsitë rreth emërimeve në pozitat udhëheqëse në institucionet shtetërore në Kosovë nuk kanë të ndalur. Kjo dukuri së fundmi ka ndodhur edhe në spitalin rajonal ... Read More