Tag: shtëpiak

8 mënyra për të mbajtur minjt larg shtëpisë pa përdorimin e helmeve apo kurtheve

05/08/2019

Këto kafshë përfaqësojnë një shembull të shkëlqyer të “mysafirëve të paftuar shtëpiak”. Ata mund të dëmtojnë rrobat, telat apo muret.Por, pjesa më e keqe për ... Read More

Skandali seksual në Drenas, reagon Albulena Haxhiu lidhur me lirimin e profesorit dhe policit

03/05/2019

Pas lirimit nga paraburgimi, në arrest shtëpiak të policit Vesel Veseli dhe profesorit Shkëlzen.Xh, për dyshimin se kanë abuzuar seksualisht me një të mitur në ... Read More

“Titanik”, Janakievskit i shfuqizohet arresti shtëpiak

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T14:33:49+02:00 Gjykata Penale para dhjetë ditëve anuloi arrestin shtëpiak për ish-ministrin e Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski, për rastin Titanik, që ka të bëjë ... Read More

I ndërpritet masa e arrestit shtëpiak ish-ministrit Janakievski, në rastin “TITANIK”

15/04/2019

S A 2019-04-15T12:33:41+02:00 Gjykata penale përafërsisht para dhjetë ditëve i ka ndërprerë arrestin shtëpiak ish-ministrit të Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakievski në lëndën e PSP-së, ... Read More

Mijallkovit i hiqet paraburgimi për “PERANDORINË”

29/03/2019

Gjykata Supreme e shfuqizoi arrestin shtëpiak për Mijalkovin për rastin “Perandoria” të Prokurorisë Speciale. “Perandoria” i referohet një dyshimi për një bashkim kriminel, dëmtime dhe ... Read More

I vazhdohet arresti shtëpiak Sasho Mijallkovit

01/03/2019

1 Mars 2019 / 15:26 Sasho Mijalkov do të mbetet në arrest shtëpiak. Apeli vendosi për vazhdimin e masës me kërkesë të Prokurorisë Speciale në ... Read More

Keqpërdorën pozitën zyrtare, një muaj paraburgim për dy persona

27/02/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën një muaj arrest shtëpiak kundër RR.M., për shkak se dyshohet të ketë kryer veprën penale keqpërdorim i pozitës ... Read More

Kërkohet arrest shtëpiak për mjekun e Gjilanit

15/02/2019

Prokuroria Themelore në Gjilan, sot ka paraqitur kërkesën për caktimin e masës së arrestit shtëpiak, ndaj të dyshuarit R.O., për shkak të dyshimit se ka ... Read More

Sot skadon afati I paraburgimit 30 ditor në rastin “Imperia”

06/02/2019

6 Shkurt 2019 / 10:59 Sot skadon afati 30 ditor i paraburgimit shtëpiak të biznesmenit Orce Kamçev dhe ish-drejtorit të DSK-së Sasho Mijalkov si dhe ... Read More

Skadon paraburgimi shtëpiak për të akuzuarit në rastin “Perandoria”

06/02/2019

6 Shkurt 2019 / 10:42 Sot skadojnë 30 ditë paraburgim shtëpiak për biznesmenin Orce Kamçev, ish drejtorin e BSK-së Sasho Mijallkov si dhe për pronarin ... Read More

Ish-sulmuesi i Arsenalit dhe Juventusit, Nicklas Bendtner, mbetet larg futbollit, shkak arresti shtëpiak për sulm fizik ndaj një taksisti

04/01/2019

Ish-sulmuesi i Arsenalit dhe Juventusit, Nicklas Bendtner është në arrest shtëpiak pasi e kishte sulmuar një taksist fizikisht. Ai së fundmi ka postuar edhe foto ... Read More

Pritet vendimi për lirimin e ish-zyrtarëve të VMRO-së

27/12/2018

27 Dhjetor 2018 / 15:51 Në vend të paraburgimit në Shutkë, arrest shtëpiak. Katica Janeva propozon masa më të buta për biznesmenët Orce Kamçev, Cvetan ... Read More