Tag: shqiperia

Shqipëria fiton në Andorrë, Lenjani hero

25/03/2021

Lenjani hero, Shqipëria fiton në Andorrë. Mjaftoi eurogoli i Lenjanit për t’i dhënë Shqipërisë 3 pikët e para në Grupin i kundër modestëve të Andorrës, ... Read More

Formacioni zyrtar/ Shqipëri “italiane” ndaj Andorrës, dyshja Cikalleshi-Manaj për sulmin

25/03/2021

Shqipëria nis sot aventurën për në “Katar “2022” në 20:45, duke sfiduar Andorrën. Edi Reja, në konferencën e djeshme, mohoi eksperimentet dhe tha se do ... Read More

Bajrami: E zgjodha Shqipërinë me zemër

23/03/2021

Nedim Bajrami thotë se ka përzgjehdur Shqipërinë me zemer. Në 2016 kur Shqipëria luajti në Europianin e Francës, Nedim Bajrami ishte një 17-vjeçar që luante ... Read More

Shkurte Fejza publikon këngën “Shqipëria bahçe e Zotit”

14/03/2021

“Shqipëria bahçe e Zotit”, kënga e re e Shkurte Fejzës. Shkurte Fejza ka lansuar projektin e ri muzikor. Këngëtarja e njohr shqiptare, Shkurte Fejza ka ... Read More

Ngjyra e kuqe shumë i ngjanë, Lori po duket vezulluese me pamjen e fundit

03/03/2021

Loreta Kacka është këngëtarja e njohur nga Shqipëria që për publikun është e njohur me emrin artistik Lori. Këngët e saj janë të pëlqyera shumë ... Read More

E BUJSHME/ Shqipëria mund të fitojë ndeshjen me Anglinë në tavolinë, ja arsyeja

01/02/2021

Shqipëria mund të fitojë në tavolinë ndeshjen e parë me Anglinë, të vlefshme për kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”. Shkak për këtë bëhen vendimet në ... Read More

“Kush të ka njoft t’ka dasht”, postimi prekës i Stresit për vdekjen e Albert Krasniqit

28/01/2021

Reperi nga Shqipëria ka shkruar një postim dedikuar të ndjerit Albert Krasniqi. Ai e ka kujtuar me një postim në Instagram duke shkruar fjalë prekëse. ... Read More

Nuk do t’iu besoni syve, kaq shumë është dobësuar Greta Koҫi

08/12/2020

Greta Koçi është këngëtarja nga Shqipëria e që me zërin dhe pamjene saj u bë tejet e njohur në publik. Ajo nisi karrierën si 16 ... Read More

Shorti i Botërorit 2022 / Shqipëria “peshkon” Anglinë dhe Poloninë e Levandovskit

07/12/2020

Shqipëria ka njohur rivalet e saj në eliminatoret e Botërorit 2022 që do të zhvillohet në Katar. Shorti i hedhur në Zyrih ka vendosur kuqezinjtë ... Read More

Fitorja e Shqipërisë ndaj Bjellorusisë/ Meta: Urime kuqezinjve për shpirtin luftarak

18/11/2020

Shqipëria fitoi sot në përballje ndaj Bjellorusisë, me rezultatin 3-2, duke dalë në vendin e parë në grup. Meta, i ulur në pankinën kryesore të ... Read More

Shqipëria thyen 3-2 Bjellorusisë dhe prek çerekfinalet e Ligës së Kombeve

18/11/2020

Shqipëria triumfon në ndeshjen më të rëndësishme të sezonit, nuk zhgënjen përballë Bjellorusisë duke siguruar një biletë për në fazën çerekfinale të Ligës së Kombeve. ... Read More

Vetëm 30 minuta lojë/ Kombëtarja shënon dy gola ndaj Bjellorusisë

18/11/2020

Në minutën e 19-të, Shqipëria arrin të kaloj në avantazh falë një aksion fantastik në krahun e majtë. Memolla hodhi në zonë një kros perfekt, ... Read More