Tag: shpejtë

City fiton në fund, mposht Cheltenham

23/01/2021

City triumfon me mund ndaj Cheltenham. Manchester City ka triumfuar me dy gola të shpejtë në minutat e fundit të ndeshjes për tu kualifikuar në ... Read More

Ndeshja Milan – Lazio, shënohen dy gola të shpejtë

23/12/2020

Janë shënuar dy gola të shpejtë në ndjeshjen Milan – Lazio. Milani e ka nisur furishëm ndeshjen kundër Lazios. Pas 15 minutave lojë, Milan po ... Read More

Leao bëhet pjesë e historisë në Serie A

21/12/2020

Milani shënoi golin më të shpejtë në historinë e Serie A. Milani mundi Sassuolon me rezultatin 2-1 në ndeshjen që shënoi golin më të hershëm ... Read More

Lista e lojtarëve më të shpejtë në Ligën e Kampionëve

27/10/2020

UEFA publikon listën e lojtarëve më të shpejtë në Ligën e Kampionëve. UEFA në raportin e saj vjetor publikoi listën e lojtarëve më të shpejtë ... Read More

Mëngjesi është hapi kryesor për humbjen e peshës

08/06/2020

Në shumë raste, vendimi për shqiptarët është i thjeshtë: një byrek të shpejtë tek bukëpjekësi i lagjes ose një vezë të zier. Ritmi kaotik i ... Read More

Njerëzit që ecin me shpejtë, mund të jenë më të palumtur

03/03/2020

Sipas një studimi, ne kemi filluar të ecim më shpejtë sesa prindërit apo gjyshërit tanë dikur. Edhe pse ecja përgjithësisht konsiderohet e shëndetshme, mund të ... Read More

Kura 5 ditore me mjaltë dhe hudhra: Efektet…mahnitëse

27/12/2019

Kohët e fundit, jeta është bërë shumë e shpejtë, ashtu si ushqimet. Ky ritëm është shkaktar i shumë sëmundjeve të rrezikshme siç është diabeti, mbipesha, ... Read More

Tortë e shpejtë me banane: Përzien, bën fillin, e ha për 15 minuta!

22/11/2019

Torta e shpejtë, nuk kushton shumë dhe është mjaft e bollshme që do ta kënaqë cilitdo që do t’ia servirniPërbërësit: ▪ 150 g biskota ▪ ... Read More

Pija energjike krijon varësi më shumë se kokaina

28/10/2019

Konsumimi i pakët i pijeve të gazuara nga dieta juaj është një mënyrë e shpejtë për të përmirësuar shëndetin dhe për të humbur peshë.Disa njerëz ... Read More

Soda e bukës ju ndihmon të kujdeseni për flokët

20/10/2019

Për rritje të shpejtë të flokëve, përzieni 9 lugë ujë me 3 lugë sodë buke. Aplikojeni këtë maskë nga rrënja në majë duke përdorur një ... Read More

Konfirmohen nga Samsung, Note 10 vjen në dy madhësi

07/08/2019

Gjithashtu Note 10 supozohet të ketë teknologjinë e karikimit super të shpejtë e cila jep disa orë jetëgjatësi baterie me vetëm pak minuta karikim. Samsung ... Read More

Lëkura e meshkujve më e ndjeshme ndaj diellit se ajo e femrave

20/07/2019

Dielli shkakton një rritje më të shpejtë të kancerit të keq të lëkurës tek meshkujt. Ai paraqitet më shpejtë dhe është më i shpeshtë se ... Read More