Tag: shkurt

Afera me këngëtarin e njohur arsyeja e ndarjes së Kim dhe Kanye?

07/03/2021

Drake është arsyeja e ndarjes së Kim dhe Kanye? Gjatë muaji shkurt, Kim Kardashian bëri kërkesë për divorc nga Kanye West në gjykatë, duke i ... Read More

Plot 1.75 metra, vajza që për 15 vjet nuk i ka prerë kurrë flokët

01/03/2021

15:38 | 28 Shkurt 2021 Jo domosdoshmërisht i duhet të lëshojë flokët e saj jashtë kështjellës, që princi të mund të ngjitet, por sidoqoftë 31-vjeçarja ... Read More

Kjo është arsyeja e vërtetë e ndarjes së Kim Kardashian me Kanye West

28/02/2021

Kim Kardashian dhe Kanye Ëest i kanë dhënë fund martesës së tyre. Më 19 shkurt të këtij viti, Kim Kardashian bëri kërkesë për divorc nga ... Read More

Pompei: Arkeologët zbulojnë një karrocë që përdorej për festa

28/02/2021

23:43 | 27 Shkurt 2021 Arkeologët në Pompei, Itali, kanë zbuluar një karrocë ceremonaile, që besohet se përdorej për dasma. Karroca me katër rrota u ... Read More

Çfarë fshihet pas ekzistencës së Planetit të Nëntë, pse askush nuk e ka parë?

27/02/2021

01:34 | 27 Shkurt 2021 Gjëra të çuditshme po ndodhin në skajet e jashtme të sistemit tonë diellor. Një objekt deri në dhjetë herë më ... Read More

E gjetën duke bredhur maleve të Australisë, nuk ishte qethur të paktën pesë vite – pas intervenimit i heqin 35 kilogramë lesh

26/02/2021

20:18 | 25 Shkurt 2021 Kur e panë duke bredhur mes malit dhe kafshëve të egra, vullnetarëve australianë u është dashur një kohë e gjatë ... Read More

Natyralisti britanik: Ndryshimi klimatik është kërcënimi më i madh i sigurisë me të cilin njerëzit modernë do të përballen

24/02/2021

00:23 | 24 Shkurt 2021 Natyralisti britanik David Attenborough paralajmëroi të martën se ndryshimi i klimës është kërcënimi më i madh i sigurisë me të ... Read More

Fëmija më i trashë në botë që peshonte 190 kg nuk njihet tani që ka humbur më shumë se gjysmën e peshës

23/02/2021

09:54 | 22 Shkurt 2021 14 vjeçi peshonte rreth 190 kg në moshën 11 vjeç, dhe tani pas një diete strikte peshon vetëm 80 kg. ... Read More

Blerona del me fustan shumë të shkurtët në kafe

21/02/2021

Blerona Zeqiri e veshur shumë shkurt në kafiteri. Prezantuesja Blerona Zeqiri, ka mbledhur rreth vetës mijëra ndjekës në rrjete sociale. Ajo, poston foto në Instagram ... Read More

Përse njerëzit përqafojnë teoritë e konspiracionit?

21/02/2021

01:35 | 21 Shkurt 2021 Autoritetet janë ende duke punuar për të përcaktuar identitetin e atyre që sulmuan Kapitolin më 6 janar, shumë prej të ... Read More

Dhëmbët e mamuthëve siberian japin ADN-në më të vjetër të rikuperuar ndonjëherë

20/02/2021

14:04 | 19 Shkurt 2021 Shkencëtarët kanë rikuperuar ADN-në më të vjetër të regjistruar, duke e nxjerrë atë nga mamuthët që endeshin në Siberinë verilindore ... Read More

Reagimi Angela Merkel pasi harron maskën në foltore

19/02/2021

13:59 | 18 Shkurt 2021 Kancelarja gjermane Angela Merkel , pas një fjalimi të mbajtur në seancën parlamentare ka harruar të vendosë më pas maskën. ... Read More