Tag: Selmanaj

Selmanaj: Koalicioni LDK – LVV po mirëpritet nga qytetarët

25/05/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Driton Selmanaj, ka treguar se a ka gjasa të një koalicioni mes LDK-së dhe LVV-së në rast se ... Read More

Selmanaj i bindur se do ta rrëzojnë Qeverinë

25/05/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Driton Selmanaj, është i bindur se partia e tij bashkë me Lëvizjen Vetëvendosje dhe me partitë tjera parlamentare ... Read More

Në 20-vjetorin e rënies kujtohet Agim Selmanaj

01/05/2019

​Sot bëhen 20 vite nga rënia e heroit Agim Selmanaj në Qëndresë, ish-Ratish i Epërm. Selmanaj u lind më 26 tetor të vitit 1978 në ... Read More

Anton Quni e Driton Selmanaj, kandidatë për kryetar të LDK-së në Prizren (Video)

29/03/2019

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj ka deklaruar se është i gatshëm të kandidojë për degën e LDK-së në Prizren. Selmanaj, në “Debat Plus” me Ermal ... Read More

Selmanaj: Komisionit hetimor për “gylenistët” nuk i intereson nëse cenohen raportet Kosovë-Turqi (Video)

29/03/2019

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj i cili ka qenë edhe anëtarë i Komisionit Parlamentar për hetimin e rastit të njohur si “gylenistët”, ka thënë shteti ... Read More

Selmanaj: Qeveria u dekonspirua me 7 Mars, ditën kur është vrarë Adem Jashari (Video)

08/03/2019

3 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj ka thënë se Qeveria u dekonspirua ditën kur ka rënë Adem Jashari, ... Read More

Selmanaj: Shkaku i Kadri Veselit u largova nga puna

06/03/2019

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, i cili më parë ishte pjesë e Instituti Demorkatik i Kosovës (KDI) akuzoi kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselin ... Read More

Rasim Selmanaj rrëfen momentet e masakrës në Burgun e Dubravës: Më mbuluan trupat e të vrarëve (Video)

03/03/2019

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Rasim Selmanaj, në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka folur për jetën dhe karrierën ... Read More

Selmanaj: Po e shihnim nga grilat lirimin e Ukshin Hotit, pas disa minutave u dëgjuan të shtënat (Video)

03/03/2019

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Rasim Selmanaj në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini ka folur për jetën dhe karrierën ... Read More

Rrëfimi i Selmanajt: Moment i rrezikshëm kur vendosëm që Luan Haradinajn ta varrosnim me ceremoni ushtarake (Video)

02/03/2019

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Rasim Selmanaj në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini ka folur për jetën dhe karrierën ... Read More

LDK kërkon datën e zgjedhjeve ose qeveri gjithëpërfshirëse me rol udhëheqës (Video)

28/02/2019

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj në një intervistë për Telegrafi.com me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur edhe rreth ofertave që ka marrë LDK-ja si parti ... Read More

Selmanaj: Koha po e dëshmon se Gjykata Speciale, ishte ndër vendimet më të gabuara të Kosovës (Video)

21/02/2019

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Rasim Selmanaj, ka thënë vendimi i Kuvendit të Kosovës për themelimin e Gjykatës Speciale ishte  ndër vendimet ... Read More