Tag: Rusisë

Ashtu si pritej, Putin shpallet mashkulli më seksi në Rusi. Lë pas aktorë dhe sportista

05/04/2021

Presidenti Vladimir Putin është zgjedhur si burri më seksi i Rusisë. Sondazhi, përfshiu 1.000 burra dhe 1.000 gra në më shumë se 300 qytete ruse ... Read More

Ky është qyteti më i ftohtë në botë, dimri zgjat deri në maj

27/12/2020

Ky është qyteti më i ftohtë në botë. I vendosur në jug të Rrethit Arktik, në Lindjen e Largët të Rusisë, Yakutsk është i njohur ... Read More

 “Martohu me mua”/ Vajza e dashuruar pas Putin, i bën propozimin përpara kamerave

10/03/2020

Një propozim për martesë i ka ardhur presidentit të Rusisë. Gjatë një vizite zyrtare, Putin është pritur nga një turmë njerëzish në rrugë. Por ndryshe ... Read More

Është vetëm 1.62 i gjatë dhe ka dy vajza jeta e të cilave mbahet sekret, disa fakte për Putinin

11/02/2020

Vladimir Vladimirovich Putin, është presidenti i Rusisë që nga viti 2012 duke mbajtur këtë post që nga 2000 deri në 2008. Ai lindi në epokën ... Read More

Në aplikacionin Apple Maps, Krimea pjesë e Rusisë

28/11/2019

Apple ka vendosur t’i përmbahet kërkesave të Rusisë, për të treguar Krimenë e aneksuar si pjesë të territorit rus në aplikacionet e saj. Forcat ruse ... Read More

Rusia: ‘Shqipëria e Madhe’ dëmton dialogun Prishtinë-Beograd

19/04/2019

Ministria e Jashtme e Rusisë ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama në lidhje me krijimin e “Shqipërisë e Madhe” dhe sipas ... Read More

Kërcënimet ruse, kundërpërgjigjet Zhbogar

04/04/2019

S A 2019-04-04T14:44:25+02:00 Ambasadori i Rusisë në Bashkimin Evropian Vlladimir Çizov tha se anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO do ta destabilizojë rajonin e ... Read More

Testi për Hazardin: Mbappe apo Neymar, Barça apo Real, vëllai i Cristianos – “Topi i Artë”!

28/03/2019

Pasi shënoi në dy triumfet e Belgjikës, kundër Rusisë (3-1) dhe Qipros (0-2), Eden Hazard (28 vjeçar) i është përgjigjur disa pyetjeve të shpejta në ... Read More

Vazhdoi të fliste në telefon sikur nuk ka ndodhur asgjë, kur prej kulmi ra sasi e madhe bore (Video)

01/03/2019

Nga një objekt dy katërsh në Tatarstan të Rusisë, ra sasi shumë e madhe bore, por një burrë që ndodhej poshtë, shpëtoi lëndimin sepse ishte ... Read More

Inteligjenca amerikane: Ballkani Perëndimor në rrezik nga ndonjë konflikt ushtarak

31/01/2019

Mundësia e një konflikti të hapur ushtarak dhe ndikimi i Rusisë, mbeten kërcënimet kryesore për sigurinë e Ballkanit Perëndimor për vitit 2019, thuhet në një ... Read More

Putin në Beograd: Pozicioni i Rusisë në raport me Kosovën është i njohur

17/01/2019

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, gjatë konferencës së përbashkët me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se kanë diskutuar edhe rreth çështjes së Kosovës. Në ... Read More

Haradinaj: Serbisë nuk i ka mbetur asgjë veç të anëtarësohet në BRSS

17/01/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka komentuar sot vizitën e presidentit të Rusisë, Vladimir Putin në Serbi, duke thënë se në bazë të marrëveshjeve ekonomike ... Read More