Tag: rritur

Pasaporta e vaksinimit, nis vendosja e mikroçipëve në dorë

02/12/2021

Në Suedi është rritur numri i personave që kanë vendosur mikroçip në dorë pas njoftimit se në vend do të kalojë në zbatim pasaporta e ... Read More

Gëzimes i është bërë vajza si shoqe, del në shëtitje me të

16/11/2021

Gëzimja lumturohet që iu ka rritur vajza për të shëtitur. Gëzimja që nga dita kur ka fituar epitetin e emrit nënë për herë të parë, ... Read More

Sa janë bërë veturat e reja më të shtrenjta në dy dekadat e fundit

22/10/2021

Në 18 vitet e fundit, çmimet e veturave me katër rrota janë rritur mesatarisht me më shumë se 50 për qind. Rritja e çmimeve të ... Read More

Lajm tronditës për Shqipërinë, pas fitores ndaj Hungarisë

09/10/2021

Nga Hungaria ku kuqezinjtë fituan kundër Hungarisë (0-1), për t’i rritur shanset për vendin e dytë në Grup, lajme aspak të mira vijnë për Berat ... Read More

Pse do ndahej Shqipja me partnerin? Ish-konkurrentja e “Për’puthen” i habit të gjithë: Kur një mashkull nuk plotëson kushtet, mos të martohet

04/10/2021

“Pse janë rritur divorcet?”, ishte tema që u diskutua ditën e sotme në rubrikën “Në trotuar” në emisionin “E Diell”. Në studio është rikthyer edhe ... Read More

Remzie Osmanit i është bërë ‘zemra mal’, ja sa është rritur mbesa e saj

08/09/2021

Ja sa është rritur mbesa e Remzie Osmanit. Remzie Osmani është njëra ndër këngëtaret më me emër dhe të pëlqyera në tregun muzikor shqiptar. Ajo ... Read More

Tragjedi në futboll, ndërron jetë talenti 17-vjeçar i Juventusit

05/09/2021

Tragjedi në botën e futbollit. Brajan Dodien, një djalë 17-vjeçar i rritur në akademinë e Juventusit, ka ndërruar jetë. Në vitin 2015 Dodien, i cili ... Read More

Shikoni se sa i është rritur barku Marinës

27/08/2021

Ja sa i është rritur barku Marina Vjollces, gruas se Getit. Prezantuesja e njohur shqiptare, Marina Vjollca, është shtatzëne në pritje të fëmijes së parë. ... Read More

S’dorëzohet Real Madrid, bën tjetër ofertë zyrtare për Kylian Mbappen

26/08/2021

Gjiganti spanjoll, Real Madrid e ka rritur ofertën për Kylian Mbappen. Josep Pedrerol i El Chiringuito ka konfirmuar se Reali i ka bërë zyrtarisht një ... Read More

Çmendet Real Madrid, ja sa ofron tani për Mbappen

26/08/2021

Nga 160 milionë në 180 milionë euro e ka rritur Real Madridi ofertën e fundit për Kylian Mbappen. Oferta 160 milionë euro për Kylian Mbappen ... Read More

Zyrtare: Barcelona largon edhe një lojtar nga “Camp Nou”

10/07/2021

Carles Alena transferohet te Getafe. Mesfushori i talentuar, i rritur në akademinë e Barcelonës, ishte për disa muaj në huazim te klubi madrilen dhe tani ... Read More

Pornostarja e njohur hidhet nga kati i 22-të pasi ndihej e vetmuar

06/07/2021

Një aktore ruse e filmave për të rritur dhe modele e OnlyFans humbi jetën pasi u hodh nga kati i 22-të i apartamentit ku jetonte. ... Read More