Tag: rrepta

UEFA gati të marr masa të rrepta disiplinore kundër klubeve të Superligës

05/05/2021

Vendimet e EUFA-s Sipas ESPN, UEFA është e gatshme të ndërmarrë masa të rrepta disiplinore kundër klubeve të Superligës, por tashmë janë afër marrëveshjeve skuadrat ... Read More

Vetëm 24 orë në Tiranë, masa të rrepta sigurie dhe konferencë “on-line”, Anglia e blinduar përpara sfidës me Shqipërinë

26/03/2021

Në masa të rrepta sigurie dhe me një protokoll të ashpër kundër Covid-19, kombëtarja e Anglisë do të qëndrojë veytëm 24 orë në Tiranë. “Tre ... Read More

Çdo zonjë moderne duhet ti dijë këto kode të mirësjelljes

06/08/2020

Në të kaluarën, ekzistonin rregulla të rrepta që njerëzit duhej të ndiqnin. Në shoqërinë moderne, këto linja janë mjegulluar, dhe rregullat e sjelljes kanë ndryshuar. ... Read More

Shkencëtarët japin alarmin, ja çfarë po ndodh me ne e jashtëtokësorët

15/06/2020

Kërkimi për ‘shpërthimet e shpeshta’ e të shkurtra të dritës, që krijojnë pulse të rrepta dhe valë radioje, është duke u nxehur çdo ditë e ... Read More

Instagram-i heq postimet e dietave dhe kirurgjisë kozmetike

19/09/2019

Platforma për shpërndarjen e fotografive, Instagram, njoftoi se ka ndërmarrë masa më të rrepta për postimet që lidhen me prodhimet për humbjen e peshës dhe ... Read More

Kosovë-Bullgari: Ja kur hapen dyert e stadiumit dhe gjërat që ndalohen brenda tij

25/03/2019

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) njofton se do të ketë masa të rrepta kontrolli dhe sigurie gjatë hyrjen në stadiumin “Fadil Vokrri” për ndeshjen ... Read More

FFK me njoftim të rëndësishëm para ndeshjes Kosovë – Bullgari

24/03/2019

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) njofton se do të ketë masa të rrepta kontrolli dhe sigurie gjatë hyrjen në stadiumin “Fadil Vokrri” për ndeshjen ... Read More