Tag: rezultat

Borussia Dortmundi e shkatërron RB Leipzigun në pjesën e parë

13/05/2021

Borussia Dormund e ka mbyllur pjesën e parë ndaj RB Leipzig me rezultat 3-0 në kuadër të finales së Kupës së Gjermanisë. Ndeshja nisi shumë ... Read More

Milani me një këmbë në Ligën e Kampionëve, shkatërron Torinën

12/05/2021

Milani nuk u ndal me kaq Milani ka fituar me rezultat të thellë 7-0 si mysafir i Torinos në kuadër të javës së 36-të në ... Read More

Merret vendimi, Peja në finale, fiton me rezultat zyrtar ndeshjen e ndërprerë me Ponten pas përleshjes

05/05/2021

Komesari i Garave i Federatës së Basketbollit të Kosovës, ka regjistruar me rezultat zyrtar ndeshjen e ndërprerë të martën në Prizren, pas përleshjes, në favor ... Read More

Shënon Marquinhos, PSG në avantazh ndaj Man City

28/04/2021

Paris Saint-Germain është duke fituar me rezultat 1-0 ndaj Manchester City. Di Maria asistoi për Marquinhos nga goditja e këndit, për t’i dhënë epërsinë klubit ... Read More

Lazio e deklason Milanin

26/04/2021

Lazio ka shënuar fitore të thellë ndaj Milanit në shtëpi me rezultat 3:0 në ndeshjen e fundit të javës së 33-të në Serie A. Correa ... Read More

Ronaldo dështon të shënojë gol në portën e zbrazët

21/04/2021

Skuadra e Juventusit ka fituar me rezultat 3-1 ndeshjen ndaj Parmës të zhvilluar në kuadër të javës së 32-të në Serie A. Alex Sandro arriti ... Read More

Man City përmbysë rezultatin në pjesën e pare

21/04/2021

Manchester City është duke fituar me rezultat 2-1 pas 45 minutave ndaj Aston Villës. Ollie Watkins zhbllokoi shifrat e ndeshjes duke shënuar një gol në ... Read More

Dy trajtimet natyrale për t’u ardhur në ndihmë të gjitha vajzave që u thyen shpesh thonjtë

16/04/2021

Thonjtë e dobëtThonjtë e dobët, të zverdhur dhe që këputen lehtësisht vijnë si rezultat i kequshqyerjes, problemeve shëndetësore dhe ndikimit të agjentëve jashtëm. Problemet shëndetësore ... Read More

Fund dramatik në ndeshejn Gjeorgji – Spanjë, ky është rezultati final

28/03/2021

Spanja ka arritur fitore dramatike ndaj Gjeorgjisë me rezultat 2:1. Spanja ka marrë pikët e plota nga përballja me Gjeorgjinë në kuadër të grupit B ... Read More

Trajneri i Lituanisë gjen fajtorin e humbjes nga Kosova

25/03/2021

Kombëtarja e Kosovës në futboll e ka mposhtur me rezultat të thellë 4-0 Lituaninë në ndeshjen miqësore të zhvilluar të mërkurën në stadiumin “Fadil Vokrri” ... Read More

Besar Halimi vjen me deklaratë befasuese pas fitores ndaj Lituanisë

24/03/2021

4 me 0 Kombëtarja e Kosovës e ka mposhtur Lituaninë me rezultat të thellë 4-0 në takim miqësor të zhvilluar sonte mbrëma në Prishtinë. Në ... Read More

Griezmann në formën e tij, shënon një super gol

24/03/2021

Një super gol vjen nga Griezman Franca është duke fituar me rezultat 1-0 ndaj Ukrainës, falë golit të shënuar nga Antoine Griezmann. Griezmann ka shënuar ... Read More