Tag: rëndësishme

Për ndeshjen me Bayernin, PSG-së i kthehen nga lëndimi dy lojtarë të rëndësishme

12/04/2021

PSG-së i kthehen nga lëndimi dy lojtarë të rëndësishme për ndeshjen me Bayern Munich. Paris Saint-Germain ka marrë një lajm mjaft të mirë në prag ... Read More

Barcelona triumfon në fund ndaj Valladolidit, Dembele heroi i ndeshjes

05/04/2021

Rezultati. Barcelona ka arritur të shënojë një fitore tejet të rëndësishme në luftë për titull. Katalunasit mposhtën në “Camp Nou” Valladolidin me rezultat minimal 1:0. ... Read More

Nëna të dashura, fëmijët kanë nevojë për mikrobe, jo për antibiotikë!

24/03/2021

Po, është e rëndësishme t’i lani duart. Është shumë e rëndësishme gjatë sezonit të ftofjeve e gripit, dhe veçanërisht nëse e vizitoni dikë në spital. ... Read More

Real Madrid i afrohet kreut të La Liga, Benzema dhe Asensio i japin fitoren ndaj Celta Vigos

20/03/2021

Real Madrid ka marrë një fitore të rëndësishme në La Liga përballë Celta Vigos. Benzema dhe Asensio i dhanë madrilenëve fitoren në transfertën e vështirë. ... Read More

Gabimet më të shpeshta që bëjnë femrat kur zgjedhin të brendshmet

16/03/2021

Mirëmbajtja e higjienës sime është shumë e rëndësishme për femrat, pasi i ndihmon të ndihmon të ndihen më pastër dhe freskët, por edhe të shmangin ... Read More

Për shkak të rasteve me koronavirus, shtyhet kjo ndeshje e rëndësishme

25/02/2021

htyhet një ndeshje e rëndësishme për shkak të koronavirusit. Ndeshja mes Torinos dhe Sassuolos është shtyrë shkaku i rasteve me COVID-19 te skuadra vendase. Torino ... Read More

Koeman ka thënë se nesër është një ndeshje e rëndësishme: Pastaj mendojmë për PSG-në

12/02/2021

Koeman ka thënë se nesër është një ndeshje shumë e rëndësishme. Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj ... Read More

Peja deklasohet nga Trepça

30/01/2021

Trepça mposht Pejën Trepça ka shënuar fitore shumë të rëndësishme ndaj Pejës me rezultat 110:91 (25:28, 32:25, 25:24, 28:14), në kuadër të javës së 19-të ... Read More

Teuta dhe Partizani ndahen në paqe, barazim 1-1 në Durrës, Vllaznia fërkon duart

25/01/2021

Është mbyllur pa fitues sfida direkte dhe më e rëndësishme e javës së 16-të të Superligës. Teuta dhe Partizani nuk arritën të ngushtojnë distancën me ... Read More

I tronditur me gruan, pasi i ve fëmijës emrin e ish të dashurit

22/01/2021

Asnjëherë nuk do të jetë e lehtë, kur bëhet fjalë për emrat e fëmijëve. Por gjëja e rëndësishme është që një vendim i përbashkët do ... Read More

Paqe në “Olimpiko”, mes Romës dhe Interit feston vetëm Milan

10/01/2021

Është mbyllur pa fitues sfida më e rëndësishme e javës së 17-të në Serie A. Roma dhe Inter barazuan 2-2, duke i bërë një dhuratë ... Read More

Këto janë ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit 2020

01/01/2021

Ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit 2020. Viti 2020 ishte sfidues për të gjithë botën, sporti në përgjithësi ishte njëra nga sferat më të ... Read More