Tag: Raportit

Luana Vjollca gati për dasmën me Krenar Çoçajn

01/02/2020

Pas njohjes së familjeve dhe raportit të rregulluar me Getoarin, dyshja merr hapin e radhës – Çifti  bashkëjetesë mes Tiranës dhe Prishtinës Luana Vjollca dhe ... Read More

Tahiri: Legjislacioni mundëson luftë më të ashpër kundër korrupsionit

23/05/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka marrë sot pjesë në publikimin e “Raportit të monitorimit të gjykatave 2018”, hartuar nga Rrjeti Ballkanik për Gazetari Hulumtuese. ... Read More

Ndërron jetë njëri nga të aksidentuarit në autostradën “Arbën Xhaferi”

22/05/2019

Njëri nga tre personat e akisdentuar në autostradën ‘Arbën Xhaferi’, ka ndërruar jetë. Sipas raportit policor aksidenti ka ndodhur mes dy veturave dhe një kamionete. ... Read More

Dy të arrestuar në Gjilan, dyshohen për vjedhje

18/05/2019

Policia në Gjilan ka arrestuar dy të dyshuar meshkuj nën dyshimin për vjedhje. Sipas raportit policor, dyshohet se të njëjtit kanë kryer vjedhje në disa ... Read More

I mituri therë me thikë një person në Prizren

11/04/2019

Një i mitur, pas një mosmarrëveshje ka therur me thikë një person tjetër. Sipas raportit të policisë, rasti ka ndodhur të mërkurën rreth orës 08:00, ... Read More

Basha: Raporti i DASH, shkatërrimtar për Shqipërinë

29/03/2019

Kryetari i PD, Lulzim Basha i vlerësoi si shkatërrimtare për vendin të dhënat e raportit të DASH për çështjen e narkotikëve në Shqipëri. Vendi tha ... Read More

Tahiri: Raporti i DASH shqetësues, me kompetencë të plotë do t’i adresoj të gjeturat e tij

14/03/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, pas publikimit të raportit nga Departamenti Amerikan i Shtetit mbi të drejtat e njeriut në Kosovë (2018), ka shprehur edhe ... Read More

Aksidenti në Llaskarcë, dëmshpërblimi përmes Odës

14/03/2019

14 Mars 2019 / 16:26 Një muaj pas fatkeqësisë në Llaskarcë, dhe raportit të sotëm të Prokurorisë Publike, rritet trysnia ndaj Agjencisë “Durmo Tours”, Kompanisë ... Read More

Bardhi: DASH konfirmon blerjen e votave, askush nuk ndëshkohet

14/03/2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike (PD), Gazment Bardhi ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit për blerjen e votave. Bardhi shkruan në ... Read More

Raporti i DASH-it për Kosovën, reagon ambasadori Kosnett

14/03/2019

Pas raportit të Departamentit të Shtetit për të Drejtat e Njeriut ku përmenden një sërë problemesh me të cilat ballafaqohet Kosova, ka reaguar edhe ambasadori ... Read More

Hetohet rasti me foshnjën e vdekur në tualet

06/03/2019

6 Mars 2019 / 14:40 Prokuroria Themelore e Strumicës është në pritje të raportit të obduksionit për të mësuar se si ka vdekur foshnja e ... Read More

KDI publikon “Transparometrin 2018”, Drenasi komuna më transparente

13/02/2019

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) dhe OJQ Aktiv përmes një konference, sot ka bërë publikimin e raportit “Transparometri 2018”, që vë në pah të gjeturat ... Read More