Tag: radhët

Adriana Matoshi tregon si e pritën prindërit dhe fëmijët lidhjen e saj me 21-vjeçarin

11/04/2021

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosjes, Adriana Matoshi në një intervistë për “Express Rozë” ka treguar shumë gjëra rreth jetës së saj private dhe profesionit. ... Read More

Ermal Krasniqi prezantohet te Ballkani

07/08/2019

13:08 | 08/07/2019 Klubet kosovare po vazhdojnë të përforcojnë radhët e tyre para fillimit të sezonit të ri të Superligës së Kosovës në futboll. Një ... Read More

A mund të dobësohemi me uthull molle, cila është mënyra e duhur për ta konsumuar?

04/08/2019

Në qoftë se bëni pjesë në radhët e njerëzve që e përdorin uthullën e mollës vetëm në sallatë apo në gatime të caktuara, me siguri ... Read More

Vjosa Osmani tregon se sa nënshkrime kanë mbledhur për rrëzimin e Qeverisë

27/05/2019

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani në një deklaratë të dhënë për Telegrafin ka folur rreth mocionit që kjo parti ... Read More

Fotografia që u publikua nga deputetja Flora Brovina nuk është e luftës së Kosovës (Foto)

16/05/2019

Flora Brovina, deputete e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, sot gjatë ditës, ka publikuar dëshmi se si ushtarët serbë kanë dhunuar femrat, gjatë ... Read More

Bogujevci: Kam kaluar nëpër shumë procese gjyqësore, asnjëherë se kam pasur përkrahjen e vendit tim

16/05/2019

Deputetja nga radhët e LVV, Saranda Bogujevci, duke folur për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb në Kosovë ka thënë se krijimi i një Tribunali ... Read More

Publikoi një fotografi të dhunimit të gruas nga ushtarët serbë, Flora Brovina ka edhe dy dëshmi tjera

16/05/2019

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Flora Brovina, ka paralajmëruar se do të bëjë publikimin edhe të dy dëshmive tjera për krimet ... Read More

Flora Brovina publikon dëshmi se si ushtarët serbë kanë dhunuar një grua në Kosovë (Foto/Video)

16/05/2019

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Flora Brovina, ka publikuar dëshmi se si ushtarët serbë kanë dhunuar femrat, gjatë periudhës së luftës ... Read More

Dardan Sejdiu ia përkujton Avdullah Hotit: Me Kadri Veselin ka pasur bashkëqeverisje LDK-ja, e jo PSD

15/05/2019

Deputeti nga radhët e PSD-së, Dardan Sejdiu, ka reaguar ndaj deklaratave të Shefit të grupit parlamentar, Avdullah Hoti, i cili ka thënë se ‘në Kuvendin ... Read More

Pacolli thotë se Thaçi po i mashtron shqiptarët e Luginës me idenë e tij për bashkimin me Kosovën

08/05/2019

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli ka kritikuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, sipas deputetes, Thaçi po bën lojëra me ... Read More

Nitaj: Edi Rama është në anën e gabuar

01/05/2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Muharrem Nitaj ka reaguar lidhur me deklaratën e Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ndaj kryeministrit Ramush ... Read More

Bien shitjet e ‘iPhone’ në një ritëm rekord

01/05/2019

Shitjet e smartfonëve ‘iPhone’ nga radhët e kompanisë gjigante Apple ranë në një normë rekord gjatë tre muajve të fundit deri në fund të marsit. ... Read More