Tag: qershor

Me një tortë gjigante dhe një atmosferë romantike – fejohet futbollisti kosovar

11/06/2021

Portali ORAinfo.net është themeluar në qershor të vitit 2012 nga një grup gazetarësh dhe redaktorësh, që të gjithë me përvojë të gjatë në mediat e ... Read More

EURO 2020: 30 fakte interesante që duhet t’i dini para fillimit të Kampionatit Evropian

11/06/2021

EURO 2020 fillon sot më 11 qershor me ndeshjen hapëse që do të zhvillohet mes Italisë dhe Turqisë. Turneu i madh evropian do të zhvillohet ... Read More

Këto janë fjalët e para të Almedës pasi lindi vajzën

11/06/2021

Çifti i njohur, Almeda dhe Tolgahani më 8 qershor u bekuan me fëmijën e dytë. Familjes së tyre iu shtua një vajzë për të cilën ... Read More

Zbulohet ari në vlerë prej 1.2 miliardë dollarëve në lindje të Turqisë

11/06/2021

23:45 | 10 Qershor 2021 Kjo deklaratë e ministrit Varank erdhi gjatë fjalës së rastit në ceremoninë e hedhjes së themeleve të objektit të menaxhimit ... Read More

Shkencëtarët gjejnë dinosaurin gjigant në Australi, më i madhi ndonjëherë

09/06/2021

10:49 | 8 Qershor 2021 Shkencëtarët në Australi kanë klasifikuar një specie të re dinosauri, të zbuluar në vitin 2007, si më e madhja e ... Read More

Kosova U21 nis kualifikimet për kampionatin evropian, formacioni zyrtar kundër Andorrës

08/06/2021

Portali ORAinfo.net është themeluar në qershor të vitit 2012 nga një grup gazetarësh dhe redaktorësh, që të gjithë me përvojë të gjatë në mediat e ... Read More

Cila është e vërteta e UFO-ve: Raporti sekret amerikan dorëzohet këtë muaj në Kongres

08/06/2021

01:26 | 8 Qershor 2021 Një task forcë do të ndajë të dhëna që ka mbledhur mbi fenomenet e pazakonta të fluturimit me Kongresin amerikan, ... Read More

Gjithçka gati për Euro 2021/ Ja ndeshjet dhe stadiumet ku do të luhen

06/06/2021

Nis më 11 qershor Euro 2021 dhe ky aktivitet për herë të parë shkon në qytetet më të rëndësishme të Europës. 12 qytete u zgjodhën ... Read More

Hong Kong, 1.3 milion dollarë për një vend parkimi

06/06/2021

01:30 | 6 Qershor 2021 Një vend parkimi në Hong Kong është shitur për 1,3 milionë dollarë, raporton BBC, duke e bërë kështu ishullin, vendin ... Read More

“Mendoja a do të mundem”, Jonida Vokshi rrëfen mes lotësh momentin e vështirë nga ardhja në jetë e Emit

03/06/2021

Më 18 qershor të vitit që lamë pas, çifti Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi u bënë prindër për herë të parë. Çifti i vendosi princeshës ... Read More

Ndryshimet klimatike shkaktare të 37% të vdekjeve nga temperaturat e larta

01/06/2021

02:01 | 1 Qershor 2021 Më shumë se një e treta e vdekjeve vjetore në botë nga temperaturat e larta janë rezultat i ngrohjes globale, ... Read More

Gjigantët evropianë fërkojnë duart për Elseid Hysajn

22/05/2021

Elseid Hysaj do të jetë kontratë pa kontratë më 30 qershor, me mediat që kanë shkruar sot se megjithatë Aurelio de Laurentis ka vendosur që ... Read More