Tag: Prizren

Shkakton aksident dhe ik nga vendi i ngjarjes

27/05/2019

Policia njofton se në aksidentin që ka ndodhur më 25 maj në Prizren pas hetimeve të bëra është identifikuar i dyshuari i cili me veturën ... Read More

Aktakuzë ndaj shefit të zyrës së prokurimit në Komunën e Prizrenit

21/05/2019

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit me inicialet I.O., në cilësi të personit zyrtar si Shef i zyrës ... Read More

Hoti: Të pagjeturit janë provë e gjenocidit serb në Kosovë

16/05/2019

Në 20-vjetorin e zhdukjes së veprimtarit Ukshin Hoti, në Prizren sot është mbajtur akademi përkujtimore nën përkujdesjen e kryeministrit të Kosovës, nga ku është bërë ... Read More

Aksident në Prizren, lëndohet një person

08/05/2019

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në Prizren, më saktësisht në rrugën ‘Tranziti i ri’. Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësi i Policisë për ... Read More

Ngritet aktakuzë për pesë zyrtarë të komunës së Prizrenit

02/05/2019

Prokuroria Themelore në Prizren, ka ngritur aktakuzë lidhur me projektin “Ndërtimi i shtëpisë së kulturës në fshatin Zhur” kundër pesë personave dhe atë: A.S., si ... Read More

Prokuroria e Prizrenit ka ngritur aktakuzë ndaj inspektorit të ndërtimit për keqpërdorim të pozitës zyrtare

23/04/2019

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, njofton se ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit E.B., në cilësinë e personit zyrtar si inspektor ... Read More

Sot na presin dy ndeshje të zjarrta në Superligën e Kosovës

22/04/2019

Sot do të zhvillohen dy ndeshje në kuadër të javës së 28-të në Superligën e Kosovës. Në Prizren, Liria do ta pret Ballkanin, ndërsa Ferizaj ... Read More

Vdekje e dyshimtë në Rahovec

21/04/2019

Raportohet se në Qendra Emergjente në Prizren nga familjarët e tij nga Rahoveci është sjellë viktima mashkull. Sipas njoftimit, viktima pas një kohe ka ndërruar ... Read More

Aksident në Prizren, lëndohen dy persona

18/04/2019

Një aksident trafiku ka ndodhur në rrugën e “Kuksit” në Prizren. Në aksident kanë qenë të përfshirë një automjet me tabela vendore dhe vozitës të ... Read More

Limaj bënë shqiponjën me pjesëtarët e Atlantikut

16/04/2019

Pas takimit që ka pasur sonte në Prizren me ish-ushtarët e Batalionit “Atlantiku” të UÇK-së, zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj është kujdesur që të ketë ... Read More

Hoxhaj: PDK do ta rikthejë besimin e qytetarëve në shtet

13/04/2019

Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot Kuvendin zgjedhor të saj në Prizren. Zëvendëskryetari i kësaj partie, Enver Hoxhaj ka thënë se Kosova e vitit ... Read More

“Çahet” koalicioni qeverisës në Prizren

09/04/2019

Koalicioni Vetëvendosje, LDK dhe Nisma, po shkon drejt çarjes në Prizren. Mospajtimet e tyre kanë dal në pah në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit Komunal. ... Read More