Tag: premten

Anesteziologia e Intenzivës tregon se si vdiq Liberta Selaci nga COVID-19

04/09/2021

Anesteziologia e Intenzivës: Shtatzëna 28-vjeçe që vdiq të premten nuk kishte sëmundje tjera pos COVID-19, edhe dy gra tjera në gjendje mjaft të rëndë Infektimi ... Read More

Zbulohet dita kur Mbappe do të zyrtarizohet te Real Madrid

26/08/2021

Mbappe te Real Madridi mund të zyrtarizohet të premten. Kylian Mbappe mund ta realizojë ëndrrën të premten. Gazeta e njohur Marca raporton se sulmuesi francez ... Read More

Ky shtet u kërkon grave të mos mbesin shtatzëna shkaku i varianteve të reja të virusit

17/04/2021

Të premten, autoritetet braziliane bënë thirrje që gratë t’i shtyjnë shtatzënitë derisa të kalojë më e keqja nga pandemia, duke thënë se varianti i ri ... Read More

Rashica pjesë e formacionit të javës në Bundesligë

01/03/2021

Rashica pjesë e formacionit të javës në Bundesligë. Milot Rashica dhuroi të premten një nga performancat më të mira duke ndihmuar klubin të triumfojë ndaj ... Read More

Familja e aktorit turk preket nga tërmeti

31/10/2020

Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur të premten në Turqi. 25 persona kanë humbur jetën, kurse mbi 800 kanë mbetur të lënduar në tërmetin që ... Read More

Gabriel Garko pranoi publikisht që ishte gay,gazetarja: Mori 60 000 euro për ta thënë

29/09/2020

Të premten e kaluar Gabriel Garko zbuloi publikisht se është homos*ksual para miliona shikuesve në ‘Big Brother Vip’. Aktori 48-vjeçar qau para kolegut të tij ... Read More

Danimarkë, një dezinfektues 5,5 euro– nëse e blen të dytin çmimi shkon 134 euro

22/03/2020

Danimarka përjetoi një nxitim të “blerjes së panikut” të premten dhe gjatë fundjavës, por njerëzit tani duken më të qetë pasi qeveria lëvizi për t’i ... Read More

“Godet” Instagram-i, largon “like”-t

11/11/2019

Bëhuni gati për ndryshimin e madh në Instagram. Të premten, në konferencën “WIRED25” në San Francisco, shefi i Instagramit, Adam Mosseri, ka treguar se platforma ... Read More

Vajzat janë po aq të mira në matematikë sa djemtë

11/11/2019

Vajzat janë po aq të mira në matematikë sa djemtë, sugjeron studimi i ri i publikuar të premten, shkruan Dailymail, transmeton Express.Hulumtuesit nga Universiteti Carnegie ... Read More

Ky vend do të ndalojë pirjen e duhanit në zona të veçanta

03/10/2019

Bourke Street Mall ka vendosur të ndalojë pirjen e duhanit të premten por këshilltari i Melbourne, Beverley Pinder dëshiron që ligjet të prekin të gjithë ... Read More

Huawei Nova 5 me kamerë selfie 32 megapiksel

17/06/2019

Huawei do të lansojë të premten serinë e pestë të telefonave. Këtë herë është mësuar se telefoni do të ketë një kamerë selfie me 32MP, ... Read More

‘Festa e Abetares’ mbledh trevat shqiptare në Prizren, premtohet unifikim i sistemit të arsimit

17/05/2019

Qyteti i Prizrenit ishte të premten nikoqir i manifestimit tradicional ‘ Festa e Abetares’ i cili organizohet përvitshëm nga Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë. ... Read More