Tag: plani

Të gjitha bosh: Miliarda investime në rrokaqiejt modernë në shkretëtirë

23/11/2020

Plani ishte të ndërtohej një komunitet i ri urban që do të lidhej me transportin publik të qytetit, spitalet, shkollat dhe parqet. Qyteti me këto ... Read More

Zbulohet plani i Real Madridit për të infektuarit Hazard, Casemiro dhe Militao

12/11/2020

Plani i Real Madridit për të infektuarit Hazard, Casemiro dhe Militao. Eden Hazard, Casemiro dhe Eder Militao, të gjithë po mbahen të izoluar në shtëpinë ... Read More

Kosova pa mina më 2024

04/04/2019

Forca e Sigurisë së Kosovës ka shënuar Ditën ndërkombëtare të Deminimit, me ç’rast u publikua Plani Strategjik i Deminimit për 2019-2024, në mënyrë që të ... Read More

Reali kontakton agjentin Mendes, Mourinho brenda javës merr drejtimin e Realit

07/03/2019

Klubi ka kontaktuar me agjentin e Jose Mourinhos, Jorge Mendes. Plani i madrilenëve është që Santiago Solarin ta shkarkojnë deri në fundjavë dhe trajneri i ... Read More

LSDM: Janë siguruar 43 milionë denarë për zhvillimin e aftësive digjitale dhe punësimin e të rinjve

10/02/2019

10 Shkurt 2019 / 10:13 Masat nga Plani Operacional për Punësimin për vitin 2019 ofrojnë mundësi për punësimin e të rinjve, përmes trajnimeve dhe rikualifikimeve ... Read More

Air Albania lihet në harresë

06/02/2019

Plani për ndërtimin e kompanisë kombëtare të fluturimit “Air Albania” vishet me dyshime. “CH Aviation”, një portal zvicerian i specializuar për zhvillimet në industrinë e ... Read More

Gruevski para arratisjes kishte krijuar përshtypje se po përgatitej për burg

25/11/2018

25 Nëntor 2018 / 12:55 Për të mos u zbuluar plani i tij për arratisje, ish kryeministri Nikolla Gruevski kishte pyetur truprojet e tij se ... Read More

Qeveria njoftoi përmbylljen e planit “3-6-9”

31/03/2018

31 March 2018 / 15:05 U rrumbullakua, të paktën nga aspekti kohor, plani për zbatimin e reformave i njohur si Plani 3-6-9. Nga Qeveria komunikuan ... Read More

Brenda dy muajve pritet sistemimi i 958 nëpunësve të administratës

28/03/2018

28 March 2018 / 12:44 Mbrëmë ne Qeveri ka kaluar plani për sistematizimin e 958 nëpunësve të administratës publike. Brenda dy muajve pritet  që ky ... Read More