Tag: Peter

Djali i miliarderit dhe supermodeles humb jetën nga mbidoza e drogës

20/01/2021

Djali i supermodeles amerikane, Stephanie Seymour dhe biznesmenit miliarder, Peter Brant është ndarë nga jeta në moshën 24-vjeçare. Mediat e huaja raportojnë se Harry Brant ... Read More

Përbërësi i marihuanës ngadalëson rritjen e tumoreve

03/06/2020

“Pacientët me kancer nuk do të duhej të përdornin kanabis për t’u vetëmjekuar”, tha Peter McCormick, “por shpresoj se hulumtimet tona do të çojnë në ... Read More

Zbulimi që fitoi çmimin Nobel për mjekësi, shpresë për trajtimin e këtyre sëmundjeve

07/10/2019

Peter Ratcliffe nga Universiteti I Oksfordit, Francis Crick dhe Gregg Semenza nga Universiteti Johns Hopkins kanë fituar çmimin Nobel për mjekësi, me hulumtimin e tyre ... Read More

Pse mund të mos i shohim kurrë alienët?

02/09/2019

Nga Peter Dockrill Universi është në mënyrë të paimagjinueshme shumë i madh, dhe i pajisur me një numër potencialisht të pafundëm botësh, ku mund të ... Read More

Trump kërkon hetim për lidhjet e Kompanisë “Google” me Pekinin

16/07/2019

“Investitori në botën e teknologjisë, miliarderi Peter Thiel mendon se ‘Google’ duhet të jetë objekt i një hetimi për tradhti. Ai akuzon Google se punon ... Read More

Deputeti gjerman përjashton temën e ndryshimit të kufijve në Samitin e Berlinit

28/04/2019

Një ditë para samitit të Berlinit, deputeti i Parlamentit Gjerman, Peter Beyer, është deklaruar se nga Kosova e Serbia, si pjesëmarrëse në këtë samit, pret ... Read More

Crouch zgjedh formacionin e vitit në Premierligë

19/04/2019

Ish ylli i Liverpool, Peter Crouch, ka zgjedhur formacionin më të mirë të vitit në Premierligë, sipas mendimit të tij. Kanë mbetur vetëm pak xhiro ... Read More

Mustafa: Qëndrimet e LDK-së dhe CDU-së për dialogun përputhen në tërësi

01/04/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka njoftuar se mbrëmë ka takuar deputetët Christian Schmidt dhe Peter Bayer të CDU-së në Bundestagun gjerman, me të cilët ... Read More

Arratisja e Gruevskit, Siarto: Han të përkujdeset për zgjerimin

10/12/2018

10 Dhjetor 2018 / 17:43 Ministri i Jashtëm hungarez Peter Siarto ka reaguar ndaj deklaratës së komisionerit për Zgjerim Johannes Hahn i cili sot tha ... Read More