Tag: partinë

Çiljeta “braktis” përfundimisht PD: Lali Eri ma ka fituar zemrën

15/03/2021

Çiljeta Xhilaga ka braktisur përfundimisht Partinë Demokratike. Këngëtarja është shfaqur në krah të kryebashkiakut Veliaj, duke thënë se ai i kishte rrëmbyer zemrën si ka ... Read More

Endrit Thaçi nis fushatën!

15/01/2021

Djali i ish-presidentit Hashim Thaçi, Endriti ka nisur fushatën për Partinë Demokratike të Kosovës, shkruan Express. Në llogarinë e tij në Instagram, ai ka publikuar ... Read More

Bedri Hamza zgjidhet kryetar i PDK-së në Mitrovicë

28/04/2019

Ministri i Financave, Bedri Hamza, është zgjedhur kryetar nga Kuvendi Zgjedhor në Partinë Demokratike të Kosovës, dega në Mitrovicë. Me 159 vota të fituara ai ... Read More

Eliza Hoxha deklarohet pas aderimit në PDK

29/03/2019

Derisa sot u bë publik aderimi i saj zyrtar në Partinë Demokratike të Kosovës, Eliza Hoxha ka njoftuar se aktivizimi i saj publik tash e ... Read More

Zyba kritikon PSD-në: Pas vizitës te varri i Arbenit dhe Monit, u ulët me Thaçin e Veselin

11/02/2019

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba, ka kritikuar Partinë Socialdemokrate, duke thënë se po punon në planet për shkatërrimin e Kosovës. Në një postim në ... Read More

VMRO: Paratë e Armatës shkojnë për referendumin

19/08/2018

19 August 2018 / 16:02 VMRO-DPMNE-ja akuzon partinë në pushtet se po i keqpërdorë fondet e ministrive për të mbështetur fushatën e referendumit. Sipas tyre, ... Read More

VMRO: Donator i LSDM-së fiton tender nga Regjistri Qendror

29/07/2018

29 July 2018 / 16:06 VMRO DPMNE-ja opozitare akuzoi partinë në pushtet, LSDM-në se një donator të saj i ka dhënë para nga buxheti shtetëror. ... Read More