Tag: parashikon

Kur do të kthehemi në normalitet? – Ky është paralajmërimi i Faucit

14/03/2021

Fauci parashikon një kthim në normalitet të shpejti. Dr. Anthony Fauci, këshilltari kryesor i presidentit amerikan Joe Biden për koronavirusin, tha të dielën se është ... Read More

Parashikohet fituesi e meçit Joshua-Fury

24/02/2021

Ruiz e parashikon fituesin e meçit Joshua-Fury. Andy Ruiz Jr, ish-kampion i botës në peshën e rëndë, mendon se Tyson Fury do ta fitojë duelin ... Read More

Eriksson me fjalë të mëdha për Ibrahimovic dhe parashikon luftën për titull në Serie A

25/11/2020

Eriksson lartëson Ibrahimovic dhe parashikon luftën për titull në Serie A me vetëm dy ekipe. Pavarësisht polemikave dhe tensioneve të përpara disa kohësh, sidomos të ... Read More

Gjermania s’e ndalon “Huawei”-n, pavarësisht paralajmërimit amerikan për spiunim

16/10/2019

Gjermania ka lëshuar një projekt udhëzues të brezit të ardhshëm të sigurisë pa tela që nuk parashikon ndalimin e “Huawei”- t. Sidoqoftë, SHBA-ja ka paralajmëruar ... Read More

Huawei mund ta dominojë tregun e telefonave 5G, parashikon hulumtimi

22/08/2019

Një hulumtim i fundit nga Strategy Analytics parashikon që shitjet globale të telefonave inteligjentë 5G do të arrijnë në 160 milion, vitin e ardhshëm. Me ... Read More

Samsung Galaxy Fold do të lansohet në datat e ngjashme me iPhone 11

31/07/2019

Një raport i kohëve të fundit nga Koreja parashikon që Samsung ka të ngjarë të lansojë Galaxy Fold diku midis 18 dhe 20 shtator. Kjo ... Read More

Analisti parashikon që Apple do të sjell 4 iPhone në 2020, 3 me 5G dhe 1 të lirë

10/07/2019

J.P. Morgan Chase parashikon që Apple do të thyejë ciklin e tre iPhone-ëve në vitin 2020 duke futur një total prej 4 pajisjeve, nga të ... Read More

Zëvendësimi i deputetëve që djegin mandatin, ekspertët: Mund të hyjnë parti të tjera në Parlament

19/02/2019

Në kushtet kur Kodi Zgjedhor në Shqipëri nuk parashikon konkretisht çfarë bëhet me mandatet e një force politike, kur ajo nuk garon në koalicion, ekspertët ... Read More

Moti sot kryesisht qëndrueshmen dhe i ftohtë

28/12/2018

28 Dhjetor 2018 / 8:11 Moti sot parashikon që në pjesën e parë të ditës të mbajë mot kryesisht i ftohte dhe me vranësira të ... Read More

Paqartësi rreth punës së Agjencisë për Zbulim të Brendshëm

26/12/2018

26 Dhjetor 2018 / 15:44 Propozimi/ligji për Agjencinë për zbulim të brendshëm nuk parashikon vlerësimin dhe selektimin e të dhënave të cilat do të barten ... Read More

VMRO-ja, e pavendosur për prokurorinë speciale

08/12/2018

8 Dhjetor 2018 / 16:32 Propozim ligji i ri për Prokurorinë Speciale Publike që parashikon kompetenca për ndjekjen penale të korrupsionit në nivel të lartë ... Read More