Tag: Para

Bayerni merr një lajm të bukur para ndeshjes kthyse kundër PSG

11/04/2021

Bayerni merr një lajm të bukur para ndeshjes kthyse kundër PSG. Portieri i PSG Kaylor Navas u dëmtua në ndeshjen kundër Strasburgut dhe do të ... Read More

I internuar, jetim, i pastrehë, i vetëm: Fëmijëria e Prince Philip

11/04/2021

08:18 | 10 Prill 2021 Gjatë ditëve të para të jetës së tij publike në Britani, pseudonimi i Dukës së Edinburgut, ishte “Phil Greku”. Por ... Read More

Pse këto moderatore shqiptare i marrin fëmijët me vete në punë?

07/04/2021

Moderatoret shqiptare Pak ditë më para Bieta Sulo ndau disa pamje nga ambientet e ‘Top Channel’, aty ku shihej se pak para nisjes së emisionit ... Read More

Tri ndeshjet e radhës së Kombëtares së Kosovës

02/04/2021

Këto janë tri ndeshjet e radhës së Kosovës. Kombëtarja e Kosovës ka zhvilluar tri ndeshjet e para të saj në vitin 2021, ku në muajin ... Read More

Italia me kërkesë të çuditshme për UEFA-n

30/03/2021

Trajneri i Italisë me kërkesë të çuditshme për UEFA-n para EURO 2020. Trajneri i Italisë Roberto Mancini tashmë ka treguar me grumbullimin e fundit, ku ... Read More

Përmallohet Tayna, kujton …

29/03/2021

Momente të veçanta ka kujtuar këngëtarja. Tayna ka rikujtuar një prej dukjeve të saj të para një viti kur kishte një pamje shumë më ndryshe ... Read More

Nuk i përshëndeti fare, kështu i injoroi Ibrahimoviç tifozët e tij kosovarë

27/03/2021

Zlatan Ibrahimoviç para pak minutave mbajti seancën e parë stërvitore me shokët e tij të skuadrës së Suedisë në ‘Fadil Vokrri’. Suedia nesër do të ... Read More

Kështu po stërvitet Kosova para ndeshjes me Suedinë

26/03/2021

Kosova do të luaj me Suedinë. Kombëtarja e Kosovës ka vazhduar sot të stërvitet në Hajvali para ndeshjes me Suedinë në kuadër të kualifikimeve për ... Read More

E dhimbshme: Këto janë fjalët e fundit të aktorit shqiptar para se të vdiste nga Covid-19

26/03/2021

Fjalët e fundit që Luran Ahmeti ia tha mikut të tij para se të vdiste nga COVID-19. Aktori i njohur, Luran Ahmeti ka vdekur sot ... Read More

Lojtarët e Kosovës zhvilluan stërvitjen e parë para ndeshjeve ndaj Lituanisë dhe Suedisë

23/03/2021

Futbollistët e Kosovës kanë zhvilluar seancën e parë stërvitore para dy ndeshjeve të kësaj jave, Lituanisë (miqësore) dhe Suedisë (zyrtare). Përzgjedhësi Bernard Challandes ka përcjellë ... Read More

Qëndresa e Labit bëhet gati për të dal, është veshur e rregulluar si zonjë e vërtetë

23/03/2021

Qëndresa dhe Labi janë shumë të dashur për publikun. Ata janë martuar para disa vitesh dhe kanë një vajzë, shkruan ORAinfo. Të dy janë shumë ... Read More

Kjo është logoja e re e Përfaqësueses së Kosovës para ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës

23/03/2021

Publikohet logoja e re e Përfaqësueses së Kosovës para ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës. Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar logon e re ... Read More