Tag: origjinë

Zgjedhjet parlamentare më 14 shkurt në Kosovë, Dua Lipa dhe babai i saj u bëjnë thirrje qytetarëve që të…

20/01/2021

Dua Lipa dhe Dukagjin Lipa, babai i këngëtares së njohur me origjinë shqiptare i kanë bërë thirrje emigrantëve Kosovarë kudo në botë të marrin pjesë ... Read More

U përfol se është shtatzënë, reagon për herë të parë Dua Lipa

14/01/2021

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka qenë kryefjalë e mediave për shkak të një fotoje që ngriti dyshimet se mund të jetë në pritje ... Read More

Mediat ndërkombëtare: Dua Lipa në pritje të fëmijës së parë

14/01/2021

Mediat ndërkombëtare kanë nisur aludimet se këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa është shtatzanë. Shhkak për këtë janë bërë disa foto të publikuara nga vetë ... Read More

Bebe Rexha në emisionin e famshëm amerikan:  Nëse je shqiptar, ti duhet ta kesh këtë, ja për çfarë e ka fjalën këngëtarja

06/01/2021

Këngëtarja me origjinë shqiptare,, Bebe Rexha e ka treguar shumë herë me krenari origjinën e saj. Së fundmi, ajo ka realizuar një video të veçantë ... Read More

I jep pasaportën shqiptare, kryeministri Rama surprizon këngëtaren e famshme me origjinë shqiptare

20/12/2020

Kryeministri Edi Rama ka surprizuar këngëtaren e famshme me origjinë shqiptare, Anna Oxa, duke i dhënë pasaportën shqiptare. Edi Rama ka shkuar vetë personalisht në ... Read More

Vëllai i Rita Orës feston ditëlindjen dhe këngëtarja e uron me flamurin shqiptar

18/11/2020

Këngëtarja me origjinë shqiptare, por famë ndërkombëtare, Rita Ora ka vendosur ta urojë vëllain e saj në ditën e lindjes me disa kujtime ku ka ... Read More

Rita Ora mesazh për vajzat: Mund t’ja dilni, unë bëj çdo ditë sakrifica

12/10/2020

Këngëtarja me origjinë shqiptarë Rita Ora ka dhënë një mesazh për të gjitha vajzat në botë. Me anë të një video, Rita shprehet se çfarëdolloj ... Read More

Bebe Rexha flet për personin që i ka rrëmbyer zemrën: Mendoj se është i duhuri

10/10/2020

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare Bebe Rexha në një intervistë për “Entertainment Tonight” ka folur për partnerin  e saj të ri Keyan Safyari. Romanca ... Read More

Rita Ora ‘çmend’ mediat angleze/ Këngëtarja topless në Ibiza

02/08/2020

Rita Ora është duke shijuar pushimet në Ibiza. Këngëtarja me origjinë shqiptare është së bashku me të dashurin dhe miqtë e saj. Por pas fotove ... Read More

Facebook fshin qindra llogari joautentike

05/10/2019

Gjiganti i teknologjisë deklaron se ka fshirë 443 llogari Facebook-u, 125 Instagram-i si dhe 200 faqe dhe 76 grupe me origjinë nga Emiratet e Bashkuara ... Read More

Nëse e shikoni këtë insekt në shtëpi, mos e vrisni

20/09/2019

Dyzetkëmbëshi Kleopatra është një arthropod i verdhë gri i familjes së njëmijëkëmbëshit dhe centropodëve. Me origjinë nga rajoni i Mesdheut, më pas u përhap në ... Read More

Pjeshka, fruti magjik i lëkurës dhe shëndetit

17/06/2019

Pjeshkat janë fruta, të cilat kanë origjinë nga Kina përafërsisht 8000 vite më parë. Krahas shijes së tyre të mirë, ato kanë shumë përbërës, të ... Read More