Tag: numër

Gjermania kërkon infermierë vullnetarë

10/01/2021

friendly young nurse talking to senior patient Gjermania ka numër të mjaftueshëm shtretërish intensivë dhe aparatesh intubimi, problemi qëndron tek mungesa e personelit që do ... Read More

Në klubet e Premierligës, numër rekord rastesh me koronavirus

29/12/2020

Numër rekord rastesh me koronavirus në klubet e Premierligës. Është shënuar një numër rekord i rasteve pozitive me koronavirus në klubet e Premierligës, në rundin ... Read More

Messi bëhet golashënuesi numër një në histori për një klub të vetëm, thyen rekordin e Peles

23/12/2020

Messi thyen rekordin e Peles, bëhet golashënuesi numër një në histori për një klub të vetëm. Ylli i Barcelonës, Lionel Messi ka thyer rekordin që ... Read More

Milani shënon mbi 19 milion euro në ulje me shitjen e gjashtë lojtarëve – është një avantazh për të ardhmen

29/10/2020

Milan lëshoi një numër zbritjesh në bilancin e tyre 2019-20 për të ndihmuar shëndetin financiar të klubit që të ecte përpara. Siç shënon Calcio e ... Read More

 “Bën mirë të jesh në shtëpi se po të sjellim ambulancën”/ Shpërthen Ema Andrea: Një bibë nga “Shefqet Ndroqi” më mori në telefon

17/09/2020

Aktorja e njohur, Ema Andrea, shkruan në ‘Facebook’ se dikush e ka telefonuar me numër privat nga spitali “Shefqet Ndroqi” dhe i ka komunikuar se ... Read More

Reuters: Covid-19 po dëmton shëndetin mendor të gazetarëve

24/07/2020

Një numër i konsiderueshëm i gazetarëve që raportojnë për COVID-19 , po shfa.qin shenja ankthi dhe depresioni, sipas një studimi mbi gjendjen ak tuale të ... Read More

Incizohet me dron rendi i gjatë për të blerë maskë kirurgjike në Kore të Jugut

26/02/2020

Një numër i gjatë njerëzish bllokuan dyert e një supermarketi në qytetin Daegu të hënën, derisa tentonin të blinin maska kirurgjike për mbrojtje ndaj koronavirusi, ... Read More

Ju dhembja koka? Dëgjoni këtë xhirim dhe dhembja do të zhduket si me magji

06/01/2020

Te migrena ilaçet zakonisht dështojnë, prandaj provoni këtë metodëNjë numër i madh njerëzish në gjithë planetin vuan nga migrena, dhembje pulsuese të fuqishme koke, të ... Read More

Mjalti dhe soda e bukës: Ilaçi për sëmundjen më vdekjeprurëse në botë

10/12/2019

Një numër i konsiderueshëm anembanë globit vuajnë nga gjendja shëndetësore. Trajtimet e sotme të kancerit janë shumë të shtrenjta, dhe gjithashtu të rrezikshme e  joefektive ... Read More

80 për qind e sulmeve në zemër mund të shmangen me këto pesë gjëra

29/10/2019

Sulmet e zemrës janë kërcënuese për jetën dhe, në fakt, janë shkaktari numër një i vdekjeve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.Organizata Botërore e Shëndetësisë ... Read More

Yjet e së ardhmes: Këta janë 10 lojtarët që duhet përcjellë në Kupën e Botës U17

25/10/2019

16:45 | 10/25/2019 Një numër i madh i talentëve premtues do të kenë mundësinë të shkëlqejnë në Brazil. Gjatë muajit së shtunës, në Brazil do ... Read More

Ushqim para apo pas ushtrimeve? Shkencëtarët më në fund kanë një përgjigje

21/10/2019

Është bërë një numër I madh I studimeve, për të parë nëse duhet të konsumojmë ushqim para apo pas ushtrimeve, shkruan CNN, transmeton Exress.Sipas studimeve ... Read More