Tag: njerëz

Tani mund ta zbuloni se sa njerëz në botë kanë emrin apo mbiemrin tuaj

13/04/2021

14:26 | 12 Prill 2021 A ju ka interesuar ndonjëherë se sa njerëz mbartin emrin ose mbiemrin tuaj? Falë një grupi shkencëtarësh nga Universiteti i ... Read More

A e dini sa njerëz në botë kanë emrin tuaj?

11/04/2021

A e dini? A ju ka interesuar ndonjëherë se sa njerëz në mbarë botën bartin emrin e juaj apo mbiemrin? Një çështje të tillë shkencëtarët ... Read More

Një sëmundje misterioze e trurit prek dhjetëra kanadezë, nuk dihet çfarë e shkakton atë

02/04/2021

Një sëmundje misterioze e trurit ka prekur dhjetëra njerëz në New Brunswick të Kanadasë, dhe mjekët nuk janë të sigurt pse. Që nga viti 2015, ... Read More

A është i ndalueshëm seksi në periudhën e Koronavirusit?

29/03/2021

Koronavirusi ka infektuar mbi 127 milion njerëz nga e mbarë bota dhe ka shënuar mbi 2,78 milion njerëz që kan humbur jetën. Një pyetje që ... Read More

Burrat që kanë këto 3 shenja HOROSKOPI nuk i tradhtojnë kurrë gratë

09/03/2021

Jo të gjithë ne themi “të dua” në të njëjtën mënyrë. Disa njerëz thonë më parë, të tjerë më vonë. Ndërsa dikush dridhet në idenë ... Read More

Ja si të bini përsëri në gjumë nëse zgjoheni në mes të natës

07/03/2021

Si të bini përsëri në gjumë nëse zgjoheni në mes të natës? Miliona njerëz në të gjithë botën vuajnë nga zakone të këqija të gjumit, ... Read More

Këto janë 15 mënyra se si pandemia ndihmoi njerëzit të kursejnë para

06/03/2021

15 mënyra se si pandemia ndihmoi njerëzit të kursejnë para. Miliona njerëz janë pa punë për shkak të pandemisë COVID-19, dhe shumë po përpiqen të ... Read More

Mërgimtari gati e bëri gjyshen për spital, pasi donte ta martonte me zor

28/01/2021

Me hapjen dhe popullarizimin e rrjeteve sociale, kemi rast të njihemi me shumë më shumë njerëz. Ka persona të cilët janë bërë të famshëm vetëm ... Read More

Kur duhet t’i lajmë dhëmbët, para apo pas mëngjesit? Ekspertët i japin fund dilemës

11/01/2021

Larja e dhëmbëve është thelbësore, por jo shumë njerëz e dinë që larja e tyre shumë shpesh mund të dëmtojë smaltin. Ose që vendosja e ... Read More

Ja çfarë duhet të bëni nëse përdorni karburantin e gabuar?

13/12/2020

Çfarë duhet të bëni nëse përdorni karburantin e gabuar? Shumë njerëz gabojnë ndonjëherë në mbushjen e automobilit me karburant. Në vend të benzinës, ata përdorin ... Read More

Personat që shahen mes vete kanë miqësi më të mirë

06/12/2020

Shkencëtarët e lidhin sharjen me njerëz të sinqertë, pasi ato përdoren për të shprehur sinqeritetin dhe ndjenjat e papërpunuara. Gjetja e një miku të vërtetë ... Read More

Eksperti paralajmëron: Asnjëherë mos flini në anën e djathtë

23/08/2020

Gjithnjë e më shumë njerëz kanë filluar të ankohen për problemet që u paraqiten në gjumë. Nëse nuk është një mungesë totale e gjumit, atëherë ... Read More